« wiadomości »

Od 10 lat Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej nie tylko pod względem liczby ofiar śmiertelnych, ale także kosztów, jakie ponosi państwo z powodu tragedii drogowych.

W 2008 r. jedna ofiara wypadku drogowego kosztowała państwo 1,47 mln zł. od 2000 r. ta kwota uległa podwojeniu. Zdaniem Banku Światowego, wypadki drogowe pochłaniają 2 proc. naszego PKB.

Statystyki pokazują, że wśród ofiar wypadków przeważają osoby w przedziale wieku 15 - 45 lat, a 80 proc. z nich to mężczyźni. Tracimy więc najbardziej wydajnych zawodowo członków naszej populacji.

Samodzielna Pracownia Ekonomiki Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wyliczyła, że 1 tys. km autostrady może rocznie pomniejszyć liczbę zabitych na polskich drogach o 200 osób, a rannych o 1300.
Partnerzy fundacji

 

Poprzenia strona...
Wiadomości


Akcja społeczna


Krzysztof Hołowczyc i Jagna Marczułajtis to kolejni Wielcy, którzy namawiają do picia mleka w społecznej kampanii zorganizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy (IAA). Spoty z ich udziałem emituje już znakomita większośćstacji telewizyjnych w Polsce. Kolejna odsłona kampanii ma więc mistrzowskie, sportowe zacięcie.

    Podobnie jak poprzednio Kayah i Bogusław Linda, dwójka wybitnych sportowców za udział w reklamach nie pobiera wynagrodzenia. Jak widać, dzięki piciu mleka ma się nie tylko zdrowe kości, ale i wielkie serce! Poza nowymi gwiazdami kampanii, udział wzięła sprawdzona i niezmiennie życzliwa kampanii ekipa: oba spoty reżyserował Bogusław Linda, muzykę napisał Marek Kościkiewicz, autorami zdjęć filmowych są Paweł Edelman i Grzegorz Kuczeriszka; fotosy zaś wykonał Andrzej Świetlik. Wszyscy oni znów pracują społecznie! (IAA).© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 www.321internet.pl Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu