Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"
VI Pielgrzymka Kierowców

12 maja już po raz szósty na Jasnej Górze odbyła się organizowana przez MIVA Polska Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców. Wśród honorowych gości był reprezentujący Fundację „Kierowca Bezpieczny” Krzysztof Hołowczyc. W uroczystości uczestniczyło ponad 3 tysiące osób. Kierowcy z całej Polski przybyli do Częstochowy, by poświęcić swoje samochody oraz pomodlić się o bezpieczna jazdę przez cały rok.

Podczas mszy świętej w kaplicy Matki Bożej modlono się za kierowców i za wszystkich włączających się w działania zmierzające ku poprawie bezpieczeństwa na polskich drogach. Arcybiskup Wojciech Ziemba w wygłoszonej homilii apelował o rozważną i świadomą postawę na drodze. Przestrzegał kierowców przed szybką jazdą oraz prosił, by pamiętali oni o innych użytkownikach dróg, bo tylko takie zachowanie zapewnia wszystkim większe bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Krzysztof Hołowczyc w imieniu przybyłych kierowców złożył ornat z wizerunkiem św. Krzysztofa, symbolizujący wdzięczność za dotychczasową opiekę i prośbę o błogosławieństwo dla zmotoryzowanych. Zgromadzeni zapalając, wspólnie z policjantami,   świece uczcili pamięć o ofiarach wypadków samochodowych. Podczas Apelu Jasnogórskiego motocyklista Orlen Team Jacek Czachor wygłosił apel kierowców o bezpieczną jazdę, wspomniał o zagrożeniach czekających na drodze oraz wzywał do bezpiecznej i rozważnej jazdy.

Po mszy świętej odbyło się uroczyste poświęcenie samochodów stojących na jasnogórskim parkingu. Poświecenia dokonali arcybiskup Wojciech Ziemba i o. Sebastian Matecki, a towarzyszył im Krzysztof Hołowczyc.

Zobacz też:

Dziennik Zachodni - Poświęcili Auta
Życie Częstochowskie - Pielgrzymka kierowców
Gazeta Wyborcza Częstochowa - Na Jasną Górę pielgrzymowali kierowcy, sybiracy i kombatanci

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu