Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Bezpieczna jazda z nawigacją GPS

Fundacja Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny” i producent oprogramowania nawigacyjnego AutoMapa wspólnie zrealizowali projekt „500 najniebezpieczniejszych stref drogowych w Polsce”. Dzięki niemu wszyscy kierowcy podróżujący z nawigacją AutoMapą, będą na bieżąco informowani o szczególnie niebezpiecznych odcinkach dróg, na terenie całego kraju.

W wyniku akcji, po raz pierwszy w Polsce kierowcy podróżujący z nawigacją GPS, otrzymają informacje o szczególnie niebezpiecznych miejscach, w których w ostatnim czasie doszło do dużej liczby wypadków drogowych. Zostały tutaj wykorzystane informacje opracowane przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, które stanowią realne odzwierciedlenie sytuacji panującej na polskich drogach.

„500 najniebezpieczniejszych stref drogowych w Polsce” stanowi rozwinięcie udanej akcji na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na Warmii i Mazurach, zrealizowanej wspólnie przez AutoMapę i Warmińsko – Mazurską Policję, w ubiegłym roku. W oparciu o dane zebrane przez lokalną Policję, nawigacja GPS wyposażona w oprogramowanie AutoMapa, na bieżąco ostrzega kierowców podróżujących po drogach Warmii i Mazur o strefach szczególnie niebezpiecznych. Przy współudziale Fundacji Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny” będącej partnerem społecznym akcji, projekt ten został teraz z pełnym sukcesem zrealizowany w skali całego kraju.

Podczas wspólnej konferencji prasowej młodszy inspektor Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Janusz M. Kamiński – rzecznik prasowy AutoMapy, Rafał Mikołajczak z firmy Indigo, operatora serwisu Targeo.pl oraz Krzysztof Hołowczyc przedstawili szczegóły zrealizowanego projektu.

-Stan bezpieczeństwa na polskich drogach jest wciąż niezadowalający. Wypadki zdarzają się wszędzie, jednak jest wiele miejsc w Polsce, gdzie dochodzi do nich szczególnie często. Obserwuję, że coraz więcej osób jeździ z nawigacją i uważam, że jest to świetna metoda na przekazywanie kierowcom informacji. Nawigacja pokazuje im, że znajdują się w strefie, w której szczególnie należy uważać, bowiem dochodzi w niej do największej liczby wypadków. Cieszę się, że policja i producenci AutoMapy, przy udziale Fundacji „Kierowca bezpieczny” aktywnie współpracują na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze. Inicjatywy takie jak akcja „500 najniebezpieczniejszych stref drogowych w Polsce” i wykorzystanie w tym projekcie tak popularnego narzędzia jak system nawigacji GPS są niezwykle cenne, ponieważ przekładają się na zmniejszenie liczby wypadków drogowych – powiedział podczas konferencji prasowej Krzysztof Hołowczyc.

Posłuchaj informacji o akcji w Radiu Pin.
© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu