Poprzenia strona...
Wiadomości


Akcja "Bezpieczny rajd"

    W trakcie 30 Rajdu Kormoran Polski Związek Motorowy i Fundacja Krzysztofa Hołowczyca " Kierowca Bezpieczny" przeprowadzą akcję "Bezpieczny Rajd". Organizowana akcja ma celu zwrócenie uwagi zawodników, kibiców, a także mediów, na problem stanu bezpieczeństwa na polskich drogach, w kontekście zaangażowania środowiska rajdowego w promocję bezpiecznych postaw na drodze.

Krzysztof Hołowczyc:
    "Rajdy postrzegane są powszechnie jako sport wyjątkowo niebezpieczny, zarówno dla zawodników, jak i dla kibiców tej dyscypliny. Jest to najczęstszą przyczyną braku zainteresowania sponsorów rajdami i innymi dyscyplinami samochodowymi. Ukazanie faktu, że rajd może być doskonałą okazją do propagowania zasad bezpiecznej jazdy i świadomego, bezpiecznego kibicowania, z pewnością będzie ważnym elementem w działaniach na rzecz rozwoju naszej dyscypliny. Zwróciliśmy się z prośbą do wszystkich załóg uczestniczących w tegorocznym Rajdzie Kormoran o wzięcie udziału w akcji poprzez umieszczenie naklejek z logo akcji na samochodach rajdowych. Na antenie radia rajdowego przeprowadzimy konkurs dla kibiców promujący zasady bezpiecznego oglądania rajdów. Zorganizujemy też wystawę dla widzów zgromadzonych na prologu.
    Nie ukrywam, że cały mój tegoroczny start stoi pod znakiem nie tylko walki z rywalami, ale też promocji bezpieczeństwa na polskich drogach. Stąd na naszym samochodzie i kombinezonach pojawi się specjalny znak - tarcza, mająca określoną symbolikę. Już przy pierwszych prezentacjach znak ten wzbudził wiele emocji i zaciekawienia. Dla mnie ma on charakter wręcz mistyczny. Nieprzypadkowy jest też skład moich sponsorów na rajdzie. Zarówno Michelin, jak i Subaru to marki znane ze swojego zaangażowania w sprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego."

    Logo Fundacji Krzysztofa Hołowczyca "Kierowca Bezpieczny" tworzy znak w kształcie tarczy z dwoma, odwróconymi literami KK ( nawiązanie do inicjałów Krzysztofa Kierowczyca, komiksowej postaci walczącej o bezpieczeństwo). Symbolizuje on tarczę chroniącą uczestników ruchu drogowego przed nieszczęśliwymi wypadkami. Jednocześnie odwrócone litery KK układają się w "Krzyż Św. Andrzeja", a więc w znak ostrzegający kierowców przed niebezpieczeństwem. Osoby, które umieszczą ten znak na swoim pojeździe, lub w postaci znaczka wpiętego w odzież, sygnalizują innym uczestnikom ruchu drogowego swoją świadomą i odpowiedzialną postawę na drodze. Nowoczesna forma graficzna tarczy skierowana jest zwłaszcza do dzieci i młodzieży, mogąc wkrótce stać się modnym znakiem o głębszej treści.
    Przy okazji rozgrywanego na stadionie olsztyńskiego MOSiR-u w piątkowe popołudnie prologu, będącego memoriałem naszego nieodżałowanego kolegi Janusza Kuliga, zaprezentowana zostanie wystawa Mleczko & Hołowczyc "Bądź bezpiecznym kierowcą". Wystawę tworzą adresowane do kierowców, humorystyczne rysunki Andrzeja Mleczko oraz zilustrowane komiksową postacią przestrogi autorstwa Krzysztofa Hołowczyca. Przesłaniem wystawy jest promocja właściwych, bezpiecznych postaw wśród uczestników ruchu drogowego. Od połowy maja wystawa prezentowana była już w kilku miastach Polski, wszędzie wzbudzając ogromne zainteresowanie.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI KRZYSZTOFA HOŁOWCZYCA NA TEMAT AKCJI "BEZPIECZNY RAJD" [MP3 270kB]© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu