Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

25 lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy

Już po raz dziewiąty Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura i Krzysztof Hołowczyc wraz z Fundacją Kierowca Bezpieczny ogłaszają 25. lipca - Dniem Bezpiecznego Kierowcy. W tym roku, do organizatorów dołączy również Duszpasterstwo Policji przy KWP w Olsztynie.

W Dniu Św. Krzysztofa, patrona kierowców, apeluje się o ostrożną i rozważną jazdę nie tylko podczas obchodów tego święta ale także na co dzień, aby wszyscy mogli bezpiecznie podróżować po polskich drogach.

Akcja ma na celu szeroko zakrojoną prewencję i poprawę BRD w Polsce. Promocja poprawy bezpieczeństwa na drogach odbędzie się w wielu miejscach w Polsce, a na Warmii i Mazurach w: Olsztynie, Szczytnie i w Bartoszycach.

Akcja Dzień Bezpiecznego kierowcy jest jednym z elementów XV Tygodnia św. Krzysztofa, który dzięki MIVA Polska obchodzony jest w całym kraju pod hasłem poprawy bezpieczeństwa na drogach i pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.

W dniu 25 lipca w Olsztynie przy ul. Leonharda, w Bartoszycach przy ul. Turkowskiego, w Szczytnie przy ul. Śląskiej zostanie przeprowadzona akcja „Dzień bez mandatu”

Kierowcy, którzy popełnią drobne wykroczenia zamiast otrzymania mandatu dostaną możliwość udziału w próbach na symulatorach, zostaną także pouczeni przez księży, którzy wręczą im "10 Przykazań Kierowcy". Otrzymają także specjalne płyty Kapeli Jakubowej "Bądź Bezpieczny Na Drodze", zawierające zestaw piosenek utrzymanych w klimacie road music, będące swoistym muzycznym apelem o rozwagę na drogach. W Olsztynie w akcje włączy się: WRD KW Policji, KM PSP, Służba Celna, ITD i Służba Więzienna z osadzonymi skazanymi za przestępstwa drogowe.

Akcja "Dzień Bez Mandatu" realizowana jest pod patronatem Mariana Podziewskiego, wojewody warmińsko-mazurskiego.

Tydzień Św. Krzysztofa podsumowany zostanie w niedzielę 27.07.2014 r. o godz. 12.00 - Mszą świętą w intencji polskich kierowców - w parafii NMP Królowej Polski na ul. Kromera 2a w Olsztynie. Przewodniczyć jej będzie  ks. dr Marian Midura - Krajowy Duszpasterz Kierowców. We Mszy św. wezmą udział Służby Mundurowe zaangażowane w BRD. Po Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów i koncert Kapeli Jakubowej.

Wydarzenie realizowane jest przy wsparciu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, Służby Celnej, Straży Pożarnej, WORD Olsztyn, Burmistrz Szczytna Pani Danuty Górskiej, Burmistrza Bartoszyc Pana Krzysztofa Nałęcza, MIVA Polska  i Piekarni Tyrolska.

 

 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu