Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"
25 lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy

Krajowy Duszpasterz Kierowców Ksiądz Marian Midura i Krzysztof Hołowczyc ogłaszają dzień 25 lipca - Dniem Bezpiecznego Kierowcy. Zdaniem inicjatorów akcji dzień patrona kierowców, św. Krzysztofa,  to najwłaściwsza data w kalendarzu, by zastanowić się nad swoim zachowaniem za kierownicą - zacząć jeździć rozważniej i bezpieczniej.           

            Organizatorzy akcji od lat aktywnie działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. Ksiądz Midura z wielkim zaangażowaniem i sukcesami prowadzi akcję „Krzyś” promującą  trzeźwość i życzliwość wśród kierowców oraz szereg innych akcji. Krzysztof Hołowczyc od lat znany jest ze swojego zaangażowania w sprawy bezpieczeństwa drogowego. Założona przez niego Fundacja Kierowca Bezpieczny jest jedną z najbardziej aktywnych organizacji działających na tym polu.
Obchody dnia Bezpiecznego Kierowcy, w ramach Tygodnia Św. Krzysztofa, zostały zainaugurowane w minioną sobotę na warszawskim Bemowie w parafii Matki Boskiej Ostrobramskiej mszą dla motocyklistów.
W niedzielę przed budowanym przy ul. Niedzielskiego kościele pod wezwaniem Św. Krzysztofa odbyła się uroczysta msza święta dla kierowców. Po mszy zorganizowano konferencję prasową z udziałem m.in.: ks.Mariana Midury, Krzysztofa Hołowczyca, inspektora Jacka Zalewskiego, szefa stołecznej drogówki. Licznie zgromadzonym przedstawicielom mediów przedstawiono ideę Dnia Bezpiecznego Kierowcy oraz innych działań podejmowanych na rzecz BRD, w tym programu „ORLEN. Bezpieczne drogi.”, którego inauguracja jest przewidziana właśnie na Dzień Bezpiecznego Kierowcy.

Ks. Marian Midura: Wiemy, jak niebezpiecznie jest na naszych drogach, jak wiele tragedii zdarza się codziennie. W dniu św. Krzysztofa - patrona kierowców apelujemy o szczególną ostrożność i życzliwość na drodze. Bezpieczeństwo na naszych drogach to jeden z najważniejszych problemów trapiących nasze społeczeństwo. Tysiące zabitych, dziesiątki tysięcy rannych to bezmiar ludzkich tragedii, któremu trzeba zapobiegać. Apeluję i proszę, aby w tym dniu każdy kierowca zrobił wszystko, by z jego powodu nie doszło do żadnego zagrożenia na drodze oraz okazywał szczególną życzliwość i szacunek dla innych użytkowników dróg.

Krzysztof Hołowczyc: Przemierzając nasz piękny kraj wzdłuż i wszerz na każdym kroku spotykam się z przejawami nierozważnej, często wręcz ryzykanckiej jazdy. Starajmy się, aby każda podróż zakończyła się bezpiecznym dotarciem do celu. Dbajmy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale też o naszych pasażerów, a w szczególności dzieci. Proszę, by tego dnia skupić się wyłącznie na sprawnym prowadzeniu pojazdu, jechać spokojnie i rozważnie, unikając niepotrzebnego ryzyka.

Akcji towarzyszyć będzie kampania radiowa w stacjach lokalnych.

Patronami Dnia Bezpiecznego Kierowcy są: PKN ORLEN S.A., OPEL, CHEVROLET.

 

Program obchodów

21 – 25.07 Kampania radiowa w rozgłośniach lokalnych z wykorzystaniem spotu z udziałem ks. Midury i Hołowczyca promująca ideę Dnia Bezpiecznego Kierowcy i zasady bezpiecznej jazdy.
22.07 sobota
18.00 - Kościół Matki Boskiej Ostrobramskiej ul. Kaliskiego 49. Msza dla motocyklistów. Poświęcenie motocykli ( w tym motocykli ORLEN Team). Rozdawanie gadżetów związanych z Dniem Bezpiecznego Kierowcy. Spotkanie życzliwych motocyklistów przy „afrykańskim garnku”. Zapraszamy wszystkich miłośników jednośladów.

23 lipca - niedziela
godz. 11.30-12.30 - TVP1 Program: „Między ziemią a niebem” poświęcony sprawom bezpieczeństwa na drogach
godz. 13.15 - Warszawa, ul. Niedzielskiego 4, parafia Św. Krzysztofa, uroczysta Msza św. w intencji kierowców, poświęcenie pojazdów
godz. 14.30 - Konferencja prasowa prowadzona przez Biuro Prasowe Episkopatu z udziałem Ks. Midury i Krzysztofa Hołowczyca. Temat: Ubezpieczenie u św. Krzysztofa i ogłoszenie akcji: 25 lipca - Dzień Bezpiecznego Kierowcy!

25 lipca – wtorek – Świętego Krzysztofa – Dzień Bezpiecznego Kierowcy
godz. 10.00-12.00 - Warszawa, Rondo Dmowskiego (przy Rotundzie), Dzień Bezpiecznego Kierowcy: Policja WRD KSP - dzień bez mandatu, niespodzianki dla kierowców: zapachy samochodowe ORLEN. Bezpieczne Drogi oraz „Polisy Św. Krzysztofa” od MIVA Polska.
godz. 13.00 - Warszawa-Bemowo ul. Powstańców Śląskich 127, Akademia Jazdy Opel: Inauguracja Programu „ORLEN. Bezpieczne Drogi.” Konferencja prasowa z udziałem prezesa I. Chalupca, K. Hołowczyca i Ks.M.Midury. Lunch dla dziennikarzy.
godz. 14.30 - Jazdy testowe na autodromie Akademii Jazdy Opel: sprawdź czy jesteś Bezpiecznym Kierowcą oraz przejazdy samochodem rajdowym z Krzysztofem Hołowczycem.

zaproszenie dodatkowe dla VIP
godz. 18.00 - Grill przygotowany przez Maćka Kuronia
godz. 18.30 - Piosenki Biesiadne w wykonaniu Polskiego Trio – Małgorzaty Kubali, Aleksandra Czajkowskiego-Ładysza i Andrzeja Płonczyńskiego.

 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu