Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"
„Dzień bez mandatu” w Warszawie

25 lipca 2008 roku, w dniu Św. Krzysztofa patrona kierowców, na rondzie Dmowskiego w Warszawie przeprowadzona została akcja „Dzień bez mandatu”. Jest to stały element Dnia Bezpiecznego Kierowcy, obchodzonego w Polsce już po raz trzeci. Kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego wyjątkowo nie otrzymywali w tym dniu mandatu, lecz byli specjalnie pouczani oraz otrzymywali gadżety związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

W Dzień Bezpiecznego Kierowcy na Rondzie Romana Dmowskiego w Warszawie po raz kolejny przeprowadzona  została akcja „Dzień bez mandatu”, organizowana przez MIVA Polska, Fundację „Kierowca Bezpieczny”, Instytut Transportu Samochodowego oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.  Każdy kierowca jadący bez zapiętych pasów musiał zamiast mandatu przyjąć pouczenie oraz przejść próbę w symulatorze zderzenia czołowego. Była to jedyna okazja aby zamiast płacić mandat, wziąć udział w doświadczeniu, które w sposób sugestywny uświadamia jak ważne jest każdorazowe zapinanie pasów bezpieczeństwa. Od księdza kierowcy otrzymywali również „10 przykazań kierowcy”, a przedstawiciel Fundacji „Kierowca Bezpieczny” wręczał kamizelki odblaskowe oraz płyty „Kapeli Jakubowej” wykonującej utwory o tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród zatrzymywanych kierowców, jak również licznie przybyłych na rondo przedstawicieli mediów. W zeszłym roku gościem specjalnym akcji był kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc. W tym roku  gościem specjalnym był Jakub Przygoński, motocyklista  ORLEN Team. Ten młody, utalentowany zawodnik mówił między innymi o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas poruszania się motocyklem po drogach.

Tegorocznym obchodom III Dnia Bezpiecznego Kierowcy patronuje Krajowy Duszpasterz Kierowców Ks. dr Marian Midura oraz Krzysztof Hołowczyc. W tym dniu zachęcają wszystkich do szczególnie ostrożnego i bezpiecznego poruszania się po polskich drogach, w duchu życzliwości dla innych uczestników ruchu.

Przeczytaj artykuł z Dziennika

Wysłuchaj informację o akcji w Radiu Maryja

 


 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu