« wiadomości »

Od 10 lat Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej nie tylko pod względem liczby ofiar śmiertelnych, ale także kosztów, jakie ponosi państwo z powodu tragedii drogowych.

W 2008 r. jedna ofiara wypadku drogowego kosztowała państwo 1,47 mln zł. od 2000 r. ta kwota uległa podwojeniu. Zdaniem Banku Światowego, wypadki drogowe pochłaniają 2 proc. naszego PKB.

Statystyki pokazują, że wśród ofiar wypadków przeważają osoby w przedziale wieku 15 - 45 lat, a 80 proc. z nich to mężczyźni. Tracimy więc najbardziej wydajnych zawodowo członków naszej populacji.

Samodzielna Pracownia Ekonomiki Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wyliczyła, że 1 tys. km autostrady może rocznie pomniejszyć liczbę zabitych na polskich drogach o 200 osób, a rannych o 1300.
Partnerzy fundacji

 

Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

25 lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy

Już po raz szósty, w Dniu Św. Krzysztofa na rondzie im. Romana Dmowskiego w Warszawie przeprowadzona  została akcja „Dzień Bez Mandatu”. Tego dnia Krzysztof Hołowczyc apelował o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień, aby wszystkim po polskich drogach podróżowało się bezpiecznie.

Tradycyjnie 25. lipca na rondzie im. Romana Dmowskiego w Warszawie miała miejsce akcja „Dzień Bez Mandatu”, organizowana corocznie przy udziale  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz Instytutu Transportu Samochodowego. Kierowcy, którzy popełnili drobne wykroczenie, zamiast mandatu otrzymywali pouczenie. Następnie brali udział w próbach na symulatorze zderzeń i dachowania, mających uświadomić im, jak ważne jest zapinanie pasów przed każdą podróżą. Z kierowcami rozmawiał także Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura, który wraz z przedstawicielami Fundacji „Kierowca Bezpieczny” wręczał m.in. „10 Przykazań Bezpiecznego Kierowcy”. Oprócz upomnienia, kierowcy otrzymali również gadżety związane z tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego, m.in.: kodeks ruchu drogowego, odblaskowe kamizelki i zapachy do samochodu, przypominające o konieczności zachowania trzeźwości na drodze.

W tym roku akcję „Dzień Bez Mandatu” rozszerzono na kilka nowych regionów, włączając do działań kolejne komendy policji, m.in.: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Radomiu, Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie i Służba Celna. Fundacja „Kierowca Bezpieczny” przekazała jednostkom bezpłatne gadżety związane z tematyką BRD, do dystrybucji wśród kierowców.

Dniu Bezpiecznego Kierowcy towarzyszyła kampania radiowa, w której Krzysztof Hołowczyc zachęcał do szczególnie ostrożnego i trzeźwego poruszania się po polskich drogach, w duchu życzliwości dla drugiego człowieka. W wydarzeniu wzięły też udział liczne media, relacjonując na swoich antenach przebieg akcji. „Dzień Bezpiecznego Kierowcy” był jednym z elementów obchodów XII Tygodnia Św. Krzysztofa.

Partnerami obchodów Dnia Bezpiecznego Kierowcy po raz kolejny zostali: Grupa Żywiec S.A. oraz Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie.

Zobacz też:

Spot radiowy promujący akcje


© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 www.321internet.pl Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu