« wiadomości »

Od 10 lat Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej nie tylko pod względem liczby ofiar śmiertelnych, ale także kosztów, jakie ponosi państwo z powodu tragedii drogowych.

W 2008 r. jedna ofiara wypadku drogowego kosztowała państwo 1,47 mln zł. od 2000 r. ta kwota uległa podwojeniu. Zdaniem Banku Światowego, wypadki drogowe pochłaniają 2 proc. naszego PKB.

Statystyki pokazują, że wśród ofiar wypadków przeważają osoby w przedziale wieku 15 - 45 lat, a 80 proc. z nich to mężczyźni. Tracimy więc najbardziej wydajnych zawodowo członków naszej populacji.

Samodzielna Pracownia Ekonomiki Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wyliczyła, że 1 tys. km autostrady może rocznie pomniejszyć liczbę zabitych na polskich drogach o 200 osób, a rannych o 1300.
Partnerzy fundacji

 

Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

25 lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy

Już po raz siódmy Krzysztof Hołowczyc, Fundacja Kierowca Bezpieczny oraz Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura ogłaszają 25. lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy.  W Dniu Św. Krzysztofa, patrona kierowców, apelują o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień, aby wszystkim po polskich drogach podróżowało się bezpiecznie.

W tym roku tradycyjnie towarzysząca obchodom Dnia Bezpiecznego Kierowcy akcja "Dzień bez mandatu", zorganizowana będzie w Olsztynie przy ul. Leonharda, m.in. przy udziale  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Kierowcy, którzy popełnią drobne wykroczenia zamiast mandatu wezmą udział w próbach na symulatorze zderzeń i dachowania, mającymi uświadomić, jak ważne jest zapinanie pasów przed podróżą. Z kierowcami porozmawiają także Krzysztof Hołowczyc i Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura, który wraz z przedstawicielami Fundacji "Kierowca Bezpieczny" wręczać też będzie gadżety związane z tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego, m.in. apteczki, komiksy, naklejki, odblaskowe kamizelki, latarki  i zapachy do samochodu, przypominające o zachowaniu trzeźwości i rozwagi na drodze.

W tym roku do akcji "Dzień bez mandatu" organizatorzy zaprosili także inne komendy policji m.in.: Komendę Miejską w Elblągu, Komendę Powiatową w Cieszynie, Komendę Powiatową w Żywcu, Komendę Powiatową w Leżajsku i Komisariat Policji w Warce. W miastach tych zlokalizowane są browary Grupy Żywiec, która kolejny już rok jest partnerem akcji.

Tegorocznym obchodom Dnia Bezpiecznego Kierowcy towarzyszyć będzie kampania radiowa, w której ks. dr Marian Midura i Krzysztof Hołowczyc zachęcają wszystkich do szczególnie ostrożnego i trzeźwego poruszania się po polskich drogach, w duchu życzliwości dla drugiego człowieka.

 "Dzień Bezpiecznego Kierowcy" jest jednym z elementów XIII Tygodnia Św. Krzysztofa.

Akcja "Dzień bez mandatu" organizowana jest przy współpracy z organizacją MIVA Polska, Izbą Celną w Olsztynie, Inspekcja Transportu Drogowego w Olsztynie, Instytutem Transportu Samochodowego w Warszawie, Fundacją Krzyś.

Partnerami obchodów Dnia Bezpiecznego Kierowcy są: Grupa Żywiec, PZU SA.

Partnerem medialnym akcji jest Radio Olsztyn.

Do pobrania: 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 www.321internet.pl Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu