« wiadomości »

Od 10 lat Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej nie tylko pod względem liczby ofiar śmiertelnych, ale także kosztów, jakie ponosi państwo z powodu tragedii drogowych.

W 2008 r. jedna ofiara wypadku drogowego kosztowała państwo 1,47 mln zł. od 2000 r. ta kwota uległa podwojeniu. Zdaniem Banku Światowego, wypadki drogowe pochłaniają 2 proc. naszego PKB.

Statystyki pokazują, że wśród ofiar wypadków przeważają osoby w przedziale wieku 15 - 45 lat, a 80 proc. z nich to mężczyźni. Tracimy więc najbardziej wydajnych zawodowo członków naszej populacji.

Samodzielna Pracownia Ekonomiki Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wyliczyła, że 1 tys. km autostrady może rocznie pomniejszyć liczbę zabitych na polskich drogach o 200 osób, a rannych o 1300.
Partnerzy fundacji

 

Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Dodatek - Bezpieczny kierowca

Fundacja Kierowca Bezpieczny wspólnie z Wydawnictwem Polska Press przygotowała z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy specjalny ośmiostronicowy dodatek poświecony bezpieczeństwu drogowemu, który ukazał się w ośmiu wydaniach regionalnych dziennika Polska the Times.

W dodatku „bezpieczny kierowca” można znaleźć między innymi: wywiady z Krzysztofem Hołowczycem pt. „Bądźmy życzliwi dla innych kierowców” i z prezesem Subaru Import Polska Witoldem Rogalskim „Bezpieczeństwo zależy od nas samych” oraz obszerny materiał na temat alkotestów i alkomatów, przygotowany wspólnie z firmą Certen.

Dodatek ukazał się w następujących tytułach:

Dziennik Bałtycki,
Głos Wielkopolski,
Dziennik Łódzki,
Gazeta Krakowska.
Gazeta Wrocławska,
Kurier Lubelski,
Polska Metropolia Warszawska,
Dziennik Zachodni.

Pełna treść dodatku tutaj.

Dodatek - Bezpieczny kierowca

 

 

 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 www.321internet.pl Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu