Poprzenia strona...
Wiadomości


"Moje dziecko jest bezpieczne"

Fundacja Kierowca bezpieczny objęła patronat nad prowadzoną przez Radio Rzeszów 5-tą edycją wakacyjnej akcji "Moje dziecko jest bezpieczne". Akcja ma na celu uświadomienie rodzicom podrózującym wraz ze swoimi pociechami na wakcje konieczności zapinania pasów bezpiezczeństwa, bądź używania specjalnych fotelików i podstawek,zdecydownie podnoszących poziom bezpieczeństwa dzieci w podróży. Akcji towarzyszą wspólne patrole dzinnikarzy Radia Rzeszów i policji. Na antenie radia emitowany jest spot, w którym Krzysztof Hołowczyc przekonuje rodziców, by podróżując zdabali o bezpieczeństwo swoich dzieci.

Bernadeta Szczypta (Radio Rzeszów) : " Wspólnie z podkarpacką policją przeprowadziliśmy dziś pierwszą podczas tych wakacji akcję-patrol pod hasłem "Moje dziecko jest bezpieczne". Sprawdzaliśmy, czy kierowcy w bezpieczny sposób przewożą w samochodach swoje dzieci. Dziś - na wylotówce z Rzeszowa w Bieszczady - skontrolowaliśmy kilkanaście samochodów. Połowa kierowców przewoziła dzieci tak, jak nakazują przepisy, w fotelikach lub na podkładkach i zapięte pasami bezpieczeństwa. Dotyczy to maluchów do 12-tego roku życia nie większych niż 150-siąt centymetrów wzrostu. Dzieci prawidłowo przewożone i ich opiekunowie otrzymywali od nas upominki. Niestety, część kierowców podróżowała z pociechami w żaden sposób nie zabezpieczonymi. Tłumaczyli się, że mają do pokonania krótki odcinek drogi. Gdyby nie nasza akcja kierowcy ci dostaliby mandat w wysokości 150-ciu złotych. Zamiast tego oglądali film pokazujący skutki wypadków drogowych w sytuacjach, gdy pasażerowie byli niezapięci w pasy. Kolejne patrole na najbardziej uczęszczanych drogach Podkarpacia planujemy w przyszłym tygodniu. Akcja potrwa do końca wakacji."

Akcję Radia Rzeszów "Moje dziecko jest bezpieczne wspiera fundacja Krzysztofa Hołowczyca "Kierowca Bezpieczny" oraz Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta.

(posłuchaj wypowiedzi Krzysztofa Holowczyca -plik mp3)
(Dziecko - plik avi)


© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu