Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Europejska Noc Bez Wypadku na Warmii i Mazurach

W sobotę 19 października 2013 r. odbędzie się jubileuszowa X edycja Europejskiej Nocy Bez Wypadków. Fundacja Kierowca Bezpieczny jest jednym z realizatorów akcji w Polsce. Celem tego międzynarodowego projektu jest obniżenie liczby ofiar wypadków drogowych, powodowanych przez pijanych kierowców.

„Europejska Noc Bez Wypadku” jest coroczną akcją odbywającą się w wielu miastach całej Europy. Tego dnia w klubach i dyskotekach propagowana jest idea trzeźwego, bezpiecznego i odpowiedzialnego powrotu do domu.

W nocy z 19 na 20 października w klubach i dyskotekach wolontariusze  Fundacji Kierowca Bezpieczny będą namawiać  kierowców,  aby wykazali się odpowiedzialnością i nie spożywali alkoholu, aby bezpiecznie odwieźć znajomych do domu. Osoby deklarujące zachowanie trzeźwości, nałożą na rękę niebieską opaskę. W momencie opuszczania klubu osoby z opaskami będą miały  możliwość przebadania się alkomatem. Konsekwentni kierowcy zostajną nagrodzeni upominkami. Osoby, u których zostanie wykryty alkohol w wydychanym powietrzu, będą zachęcane do pozostawienia pojazdu i skorzystania z alternatywnej formy transportu.

Organizatorzy akcji "Europejska Noc bez Wypadku" wybrali noc z soboty na niedzielę, ponieważ wtedy dochodzi do największej liczby wypadków drogowych z udziałem młodych ludzi, kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Od 2012 r. kampania na Warmii i Mazurach jest elementem strategii „Warmia i Mazury - Krainą Edukacji Dla Bezpieczeństwa i Zdrowia”.

Na Warmii i Mazurach akcja odbędzie się w 8 klubach. W Szczytnie (Pub nr 9, Cela), Mrągowie (Klub Standard), Bartoszycach (Obsesja, Arenda) Elblągu (Epoca) Nidzicy (Pod Zamkiem Biała) i Olsztynie (Grawitacja)

Wsparcia tegorocznej kampanii udzieliły między innymi: Komisja Europejska, Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

 © Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu