« wiadomości »

Od 10 lat Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej nie tylko pod względem liczby ofiar śmiertelnych, ale także kosztów, jakie ponosi państwo z powodu tragedii drogowych.

W 2008 r. jedna ofiara wypadku drogowego kosztowała państwo 1,47 mln zł. od 2000 r. ta kwota uległa podwojeniu. Zdaniem Banku Światowego, wypadki drogowe pochłaniają 2 proc. naszego PKB.

Statystyki pokazują, że wśród ofiar wypadków przeważają osoby w przedziale wieku 15 - 45 lat, a 80 proc. z nich to mężczyźni. Tracimy więc najbardziej wydajnych zawodowo członków naszej populacji.

Samodzielna Pracownia Ekonomiki Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wyliczyła, że 1 tys. km autostrady może rocznie pomniejszyć liczbę zabitych na polskich drogach o 200 osób, a rannych o 1300.
Partnerzy fundacji

 

Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Europejska Noc Bez Wypadku na Warmii i Mazurach

W sobotę 19 października 2013 r. odbędzie się jubileuszowa X edycja Europejskiej Nocy Bez Wypadków. Fundacja Kierowca Bezpieczny jest jednym z realizatorów akcji w Polsce. Celem tego międzynarodowego projektu jest obniżenie liczby ofiar wypadków drogowych, powodowanych przez pijanych kierowców.

„Europejska Noc Bez Wypadku” jest coroczną akcją odbywającą się w wielu miastach całej Europy. Tego dnia w klubach i dyskotekach propagowana jest idea trzeźwego, bezpiecznego i odpowiedzialnego powrotu do domu.

W nocy z 19 na 20 października w klubach i dyskotekach wolontariusze  Fundacji Kierowca Bezpieczny będą namawiać  kierowców,  aby wykazali się odpowiedzialnością i nie spożywali alkoholu, aby bezpiecznie odwieźć znajomych do domu. Osoby deklarujące zachowanie trzeźwości, nałożą na rękę niebieską opaskę. W momencie opuszczania klubu osoby z opaskami będą miały  możliwość przebadania się alkomatem. Konsekwentni kierowcy zostajną nagrodzeni upominkami. Osoby, u których zostanie wykryty alkohol w wydychanym powietrzu, będą zachęcane do pozostawienia pojazdu i skorzystania z alternatywnej formy transportu.

Organizatorzy akcji "Europejska Noc bez Wypadku" wybrali noc z soboty na niedzielę, ponieważ wtedy dochodzi do największej liczby wypadków drogowych z udziałem młodych ludzi, kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Od 2012 r. kampania na Warmii i Mazurach jest elementem strategii „Warmia i Mazury - Krainą Edukacji Dla Bezpieczeństwa i Zdrowia”.

Na Warmii i Mazurach akcja odbędzie się w 8 klubach. W Szczytnie (Pub nr 9, Cela), Mrągowie (Klub Standard), Bartoszycach (Obsesja, Arenda) Elblągu (Epoca) Nidzicy (Pod Zamkiem Biała) i Olsztynie (Grawitacja)

Wsparcia tegorocznej kampanii udzieliły między innymi: Komisja Europejska, Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

 © Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 www.321internet.pl Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu