Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"
Nowe odcinki filmów „Eksperyment Życie”

W połowie sierpnia zrealizowano materiał filmowy do kolejnych odcinków z cyklu „Eksperyment Życie”, w których Krzysztof Hołowczyc przekonuje kierowców, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W trzech nowych filmach prezentowane będą zagrożenia związane z jazdą pod wpływem alkoholu oraz przekraczaniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Zdjęcia realizowane były na podpoznańskim lotnisku w Bednarach oraz na ulicach Kościana.

Na terenie autodromu zlokalizowanego na lotnisku w Bednarach pod Poznaniem realizowano ujęcia, które dobitnie pokazują kierowcom, że jazda pod wpływem nawet niewielkiej ilości alkoholu jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg. Podczas filmowanego eksperymentu Krzysztof Hołowczyc, pod okiem lekarki i policjanta, symulował jazdę pod wpływem alkoholu. Zarejestrowane efekty takiej jazdy są bardzo przekonujące.

Zdjęcia do odcinków poświęconych nadmiernej prędkości w terenie zabudowanym, realizowano dzień później, w miejscowości Kościan (woj. wielkopolskie). Dzięki przychylności władz powiatu kościańskiego, na kilka godzin została zamknięta jedna z głównych ulic miasteczka. Przypomnijmy, że również w ubiegłym roku w Kościanie realizowane były niektóre odcinki z tej serii. Podczas próby Krzysztof Hołowczyc przejeżdżał przez miasto z prędkością 60 km/h., zaledwie o 10 kilometrów na godzinę szybciej, niż wynosi dozwolona prędkość. W trakcie przejazdów na jezdni pojawiali się nagle rowerzyści, chłopiec z piłką, dziewczynka z psem i starsza osoba. Widzowie będą mogli się przekonać, jak wiele niebezpieczeństw spowodować może nawet tak nieznaczne przekroczenie prędkości oraz jak łatwo spowodować wtedy zagrożenie dla niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. Odcinki te będą bardzo wymowne, gdyż niemal połowa ofiar śmiertelnych wypadków w terenie zabudowanym to piesi i rowerzyści.

„Tak, jak się spodziewaliśmy, realizacji filmów, podobnie jak w zeszłym roku, towarzyszyło ogromne zainteresowanie. Plan zdjęciowy odwiedziło setki mieszkańców Kościana, którzy z zaciekawieniem obserwowali pracę ekipy filmowej na ulicach miasta. W przerwach szturmowali namioty realizatorów, żeby uzyskać autograf Krzysztofa Hołowczyca i zrobić sobie z nim zdjęcie. Cieszymy się, że i w tym roku mogliśmy pracować w Kościanie, ponieważ panuje tam naprawdę przemiła atmosfera. Chciałem podziękować mieszkańcom i władzom miasta, którzy byli bardzo przychylnie do nas nastawieni. Wierzę, że nowe odcinki są jeszcze bardziej wymowne i zaskakujące, a jednocześnie pouczające dla widzów” - mówi reżyser Artur Łobanowski.
Wielu kierowców uważa, że ograniczenia prędkości oraz inne nakazy i zakazy ich obowiązujące, są przeważnie niepotrzebne. Okazuje się jednak, że chronią one przed poważnymi konsekwencjami. Seria filmów „Eksperyment Życie” pokazuje, że każdy, nawet najbardziej doświadczony kierowca, może być bez szans na unikniecie wypadku, gdy rażąco łamie zasady ruchu drogowego. Nowe odcinki emitowane będą ponownie na antenie TVP 2. W zeszłym roku filmy Eksperyment Życie obejrzało na antenie „dwójki” pawie 55 milionów widzów.

W przerwie realizacji filmów, w namiotach ekipy filmowej, odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. Krzysztofa Hołowczyca oraz wice Starosty Powiatu Kościańskiego, Edwarda Strzymińskiego, na którą przybyli przedstawiciele lokalnych mediów.

Wejdź na stronę www.orlenbezpiecznedrogi.pl, żeby zobaczyć poprzednie odcinki „Eksperymentu Życie” oraz zdjęcia z planu filmowego i zapoznać się z wypowiedziami realizatorów.


© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu