Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Festyny Bezpieczeństwa w Halinowie i Mławie


W podwarszawskim Halinowie, 2 września odbył się Piknik Bezpieczeństwa Drogowego, pod hasłem „Bądź widoczny, bądź bezpieczny”. Niecały tydzień później Urząd Miasta w Mławie zorganizował festyn „Świecę Przykładem - jestem dobrze widoczny na drodze”. Partnerem obu imprez, zorganizowanych z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego, była Fundacja „Kierowca Bezpieczny”.

Piknik w Halinowie skierowany były do najmłodszych użytkowników dróg, na których tego dnia czekało wiele atrakcji związanych z bezpieczeństwem na drogach. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przeprowadził konkurs jazy na rowerze po specjalnie przygotowanym torze z przeszkodami, Ośrodek Kultury w Halinowie wraz z Policją zorganizował konkurs na najlepszy rysunek o bezpieczeństwie, a reprezentanci Fundacji „Kierowca Bezpieczny” przeprowadzili quiz z nagrodami w oparciu o wystawę Mleczko & Hołowczyc „Bądź bezpiecznym kierowcą”. Program Pikniku urozmaiciły pokazy ratownictwa drogowego, prezentacje wozów strażackich, nowoczesnych samochodów policyjnych z wideoradarem i najszybszych motorów, jakimi dysponują funkcjonariusze. Nie zabrakło również pokazu tresury psów policyjnych oraz symulowanej akcji wydobycia z wraku auta ofiary wypadku, a także akcji gaśniczej.

Festyn w Mławie odwiedzili Dorota Stalińska z Fundacji Nadzieja, która przedstawiła dzieciom program „Lekcja bezpieczeństwa”, funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji, przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Ciechanów oraz reprezentanci Fundacji „Kierowca Bezpieczny”. Goście przeprowadzili konkursy i zabawy edukacyjne pod kątem bezpieczeństwa na drogach, zorganizowali turnieje rowerowe oraz quizy wiedzy o BRD. Nagrodami w konkursach były gadżety związane z bezpieczeństwem i akcesoria rowerowe. W ramach akcji organizatorzy przekazali ponad 2 000 dzieci zakładki do książek z numerami alarmowymi, plany lekcji z informacjami dotyczącymi podstawowych zasad bezpieczeństwa, folder informacyjny „Świecę przykładem” oraz odblaski. Do ich rodziców zostały skierowane listy informujące o akcji i przypominające o zasadach bezpieczeństwa. Dyrektorzy pobliskich szkół i przedszkoli otrzymali również pakiety bezpieczeństwa zawierające kamizelki odblaskowe, płyty DVD z filmami o zasadach bezpiecznego poruszania się na drogach i książeczki „Kodeks młodego rowerzysty”.

Fundacja „Kierowca Bezpieczny” podczas obu imprez zaprezentowała wystawę rysunków o bezpieczeństwie na drogach Mleczko & Hołowczyc „Bądź bezpiecznym kierowcą” oraz udostępniła dzieciom symulator rajdowy Peugeot 206 WRC, który okazał się jedną z ciekawszych atrakcji.  Piknik w Halinowie urozmaiciła również projekcja serii filmów z udziałem Krzysztofa Hołowczyca, zatytułowanych „Eksperyment Życie”. Filmy, zrealizowane w ramach programu „ORLEN. Bezpieczne drogi” pokazują, że każdy, nawet najbardziej doświadczony kierowca, może być bez szans na unikniecie wypadku, gdy rażąco łamie zasady ruchu drogowego. Można było również skorzystać z symulatora zderzeń. Każdy mógł przekonać się, jak ogromne wrażenie robi symulowane zderzenie przy prędkości zaledwie 7km/h. Urządzenie w realistyczny sposób uświadamia o konieczności zapinania pasów podczas jazdy.

Dzięki dostosowaniu formy akcji do wieku odbiorców i zastosowaniu koncepcji „edukacja przez zabawę” festyny zgromadziły liczną publiczność. Organizatorzy mogą być pewni, że młodzież jeszcze przez długi czas zapamięta hasła przyświecające imprezom , a zdobytą wiedzę umiejętnie wykorzysta.


© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu