Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"
Gala Bezpieczeństwa – wręczenie nagród w Konkursie Inicjatyw

Zakończyła się druga edycja Programu „ORLEN. Bezpieczne drogi”. Podczas Gali Bezpieczeństwa, która odbyła się 27 lutego w Zamku Królewskim w Warszawie, podsumowano dotychczasowe działania oraz wręczono nagrody w Konkursie Inicjatyw. Do 16 organizatorów najlepszych akcji na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego trafiły Złote Tarcze Bezpieczeństwa oraz nagrody finansowe o łącznej wartości 525 tys. zł. Gościem specjalnym uroczystości był Ari Vatanen, Europoseł i słynny kierowca rajdowy.

Druga edycja Konkursu spotkała się z dużym zainteresowaniem. Do organizatorów wpłynęło prawie 300 zgłoszeń z całej Polski. Kapituła Konkursu wyłoniła spośród nich te najlepsze i to do nich, podczas Gali Bezpieczeństwa, powędrowały Złote Tarcze Bezpieczeństwa oraz nagrody finansowe. Wybór najlepszych akcji nie był łatwy, gdyż większość z 291 zgłoszonych działań realizowanych jest na wysokim poziomie i realnie przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa na naszych drogach. W myśl regulaminu Konkursu, nagrody finansowe mają być przeznaczone na rozwijanie społecznie ważnych działań w tym zakresie.

Nagrody główne zostały przyznane w trzech kategoriach:

Inicjatywa Ogólnopolska

  1. miejsce (70.000 PLN): akcja „Trzeźwym okiem na nietrzeźwych kierowców”, organizowana przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania.
  2. miejsce (50.000 PLN): akcja „I.C.E. – pomóż sobie i innym”, organizowana przez Akademię Bezpiecznej Jazdy Lanette z Gliwic.
  3. miejsce (30.000 PLN): akcja „Prowadzisz nie korzystaj z telefonu komórkowego”, organizowana przez Fundację Marketingu Społecznego oraz Grupę „Perswazja w praktyce” przy Instytucie Psychologii UJ.

Inicjatywa Regionalna

  1. miejsce (50.000 PLN): akcja „Kieruj bez procentów”, organizowana przez Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień od Alkoholu PZOZ.
  2. miejsce (30.000 PLN): akcja „Bezpieczne Drogi”, organizowana przez Fundację Proventus z Chorzowa.
  3. miejsce (20.000 PLN): akcja „Ekologicznie i Bezpiecznie”, organizowana przez Wałbrzyską Akademię Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego.

Inicjatywa Lokalna

  1. miejsce (50.000 PLN): akcja „Z rodzicami szybciej nauczymy się ratować życie”, organizowana przez Zespół Szkół w Męcince (woj. dolnośląskie).
  2. miejsce (30.000 PLN): akcja „Moje miasto Otwock to bezpieczne drogi 2007/2008”, organizowana przez Przedszkole nr 6 w Otwocku.
  3. miejsce (20.000 PLN): akcja „Lew Honorek pomaga dzieciom bezpiecznie dotrzeć do szkoły”, organizowana przez Straż Miejską w Płocku.

Nagrody Specjalne

Kapituła Konkursu przyznała również siedem nagród specjalnych w następujących kategoriach:

Laureaci nagród specjalnych otrzymali czeki o wartości 25.000 zł każdy.

Organizatorzy programu „ORLEN. Bezpieczne drogi”, PKN ORLEN i Fundacja „Kierowca Bezpieczny”, serdecznie gratulują wszystkim nagrodzonym!

 

 © Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu