Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"
Tarcze Bezpieczeństwa 2008 zostały wręczone

W piątek 14 listopada w Sali Kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie odbyła się Gala Bezpieczeństwa, na której „Tarcze Bezpieczeństwa” otrzymały osoby najbardziej zaangażowane w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na Warmii i Mazurach.  Nagrody będące wyrazem uznania dla prowadzonych przedsięwzięć oraz zachętą do dalszej działalności w tym zakresie, zostały wręczone już po raz drugi przez Fundację Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny”.

Każdego roku na polskich drogach ginie blisko 5.500 osób, a ponad 60.000 zostaje rannych. Te tragiczne statystyki potwierdzają, że Polska należy pod tym względem do najbardziej niebezpiecznych krajów w Unii Europejskiej. W minionym roku na terenie województwa warmińsko-mazurskiego miały miejsce aż 1963 wypadki drogowe, w których 271 osób poniosło śmierć, a 2.591 doznało obrażeń ciała. Przytoczone powyżej ogólne dane świadczą, pomimo prowadzonych intensywnych działań, o pogorszeniu stanu bezpieczeństwa na drogach województwa. Nastąpił 18% wzrost liczby wypadków, przy 9% wzroście ofiar śmiertelnych, wynikający głównie z szybkiego wzrostu natężenia ruchu, przy ograniczonej poprawie infrastruktury drogowej.

Fundacja „Kierowca Bezpieczny”, jako jedna z najprężniej działających organizacji pozarządowych w zakresie bezpieczeństwa drogowego, od lat prowadzi wiele działań, mających na celu ograniczenie liczby wypadków drogowych. Jednocześnie Fundacja wspiera i honoruje tych, którzy swą aktywnością społeczną, bądź zawodowym oddaniem i poświęceniem realnie wpływają na stan bezpieczeństwa na polskich drogach. W zeszłym roku laureatami "Tarcz Bezpieczeństwa" byli m.in.: Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Mirosław Nicewicz, Dyrektor GDDKiA w Olsztynie, Adam Krzyśków, Prezes WFOŚiGW w Olsztynie, Wiesław Kapuściński, Komendant Powiatowy Policji w Mrągowie.

„Tarcze Bezpieczeństwa” 2008 otrzymali:

  • Marian Podziewski - Wojewoda warmińsko-mazurski, za priorytetowe traktowanie zagrożeń w ruchu drogowym stwarzanych przez pijanych kierowców.
  • Ks. dr Marian Midura - Krajowy Duszpasterz Kierowców, za wieloletnie, aktywne działania na rzecz BRD, w tym za propagowanie idei Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych Polsce oraz akcji „Krzyś – wyznaczony kierowca”.
  • Otolia Siemieniec - Burmistrz Mrągowa, za realizację projektów poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego i wspieranie rozbudowy infrastruktury drogowej na Warmii i Mazurach, a w szczególności za zaangażowanie na rzecz rozbudowy drogi krajowej nr 16 oraz realizację projektu profilaktycznego „Europejska Noc Bez Wypadku”.
  • Krzysztof Kozak, Mirosław Piotrowski – Pracownia Projektowa Dromos, za rozwiązania techniczne w projektowaniu dróg, zwiększające bezpieczeństwo ich użytkowników, realizowanych w ciągu drogi krajowej nr 51.
  • Andrzej Szóstek - dyrektor WORD Olsztyn , za wieloletnie działania na rzecz BRD na Warmii i Mazurach, w tym stworzenie powiatowych centrów edukacji komunikacyjnej.
  • Kapela Jakubowa w składzie: Grażyna Bałabańska, Grażyna Mogut, Tadeusz Machela, za wspieranie działań Fundacji "Kierowca Bezpieczny" w zakresie BRD, poprzez własną twórczość artystyczną.
  • Adam Szwendorowicz - chirurg szpitala dziecięcego w Olsztynie, za szczególne poświęcenie w ratowaniu życia ofiarom wypadków drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców.
  • Zespół Szkół nr 3 w Nidzicy za osiągnięcia w edukacji komunikacyjnej młodzieży.

Galę Bezpieczeństwa otworzył prezes Fundacji „Kierowca Bezpieczny” Andrzej Kalitowicz, przedstawiając ideę Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Podczas uroczystości Ks. Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców poinformował o odsłonięciu pod Tarnowem pierwszego w Polsce, a drugiego na świecie Pomnika Ofiar Wypadków Drogowych. W szczególny sposób za wyróżnienie odwdzięczyła się Kapela Jakubowa. Laureaci „Tarczy Bezpieczeństwa” zaśpiewali specjalnie dla Krzysztofa Hołowczyca jeden ze swoich utworów poświęconych bezpiecznemu korzystaniu z dróg „Trzeźwo myślę, trzeźwo jeżdżę”. W części artystycznej Gali wystąpił też zespół "Chilli Dance Group". Na zakończenie uroczystości do sali kameralnej Kamienicy Naujacka wniesiono przygotowany przez Zakład Cukierniczy „Jagodzianka” w Mrągowie tort dla Krzysztofa Hołowczyca, jako podziękowanie za zdobycie wicemistrzostwa Pucharu Świata w Rajdach Cross-Country. Impreza zakończyła się okolicznościowym poczęstunkiem.

Galę zorganizowano przy wsparciu: WORD Olsztyn, Czmuda S.A. i MOK w Olszynie.

 


© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu