Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Innowacyjne Centrum Nauki InnoPolice

W piatek 22.07.2016 r. odbyło się spotkanie inicjatorów budowy Innowacyjnego Centrum Nauki „InnoPolice”. W trakcie spotkania burmistrz Szczytna, Pani Danuta Górska, podpisała preumowę z przedstawicielami samorządu na przygotowanie i realizację przedsięwzięcia. Wśród zaproszonych na wydarzenie gości znaleźli się również przedstawiciele Fundacji „Kierowca Bezpieczny” - jednego z głównych partnerów projektu. Prezes Fundacji Andrzej Kalitowicz podpisał z władzami miasta Szczytna umowę o współpracy przy realizacji i promocji projektu Innopolice.

InnoPolice to jedyne takie centrum w Polsce i Europie. Będzie mieściło się tuż obok działającej od dawna w Szczytnie Wyższej Szkoły Policji. Koszt inwestycji to 70 mln złotych, z czego dofinansowanie z UE wyniesie aż 85 proc. Projekt będzie współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014-2020. Autorką pomysłu jest burmistrz Szczytna, Pani Danuta Górska, która nie musiała długo przekonywać władz Wyższej Szkoły Policyjnej, że warto zaangażować się w tę inicjatywę, bo pomysł, aby ciekawie i w nowoczesny sposób uczyć o bezpieczeństwie, wpisuje się w główne zadania służb mundurowych. Centrum usytuowane będzie w nowoczesnym budynku o powierzchni 6 tys. metrów, a w jego ofercie znajdą się szkolenia między innymi z dziedzin takich jak: kryminalistyka, bezpieczeństwo ruchu drogowego czy zagrożenia związane z internetem czy narkotykami.

Partnerami Miasta Szczytna w tym przedsięwzięciu będzie Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Starostwo Szczycieńskie, Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej oraz Fundacja Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny”. Celem projektu jest stworzenie instytucji wspomagającej edukację i wspieranie inicjatyw związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem wewnętrznym, obejmujących podstawową wiedzę w zakresie zwalczania i unikania zagrożeń. Pierwszych gości Centrum Nauki przyjmie w 2021 roku.

Innowacyjne Centrum Nauki InnoPolice

Innowacyjne Centrum Nauki InnoPolice

Innowacyjne Centrum Nauki InnoPolice

Innowacyjne Centrum Nauki InnoPolice

Innowacyjne Centrum Nauki InnoPolice

 

 

 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu