« wiadomości »

Od 10 lat Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej nie tylko pod względem liczby ofiar śmiertelnych, ale także kosztów, jakie ponosi państwo z powodu tragedii drogowych.

W 2008 r. jedna ofiara wypadku drogowego kosztowała państwo 1,47 mln zł. od 2000 r. ta kwota uległa podwojeniu. Zdaniem Banku Światowego, wypadki drogowe pochłaniają 2 proc. naszego PKB.

Statystyki pokazują, że wśród ofiar wypadków przeważają osoby w przedziale wieku 15 - 45 lat, a 80 proc. z nich to mężczyźni. Tracimy więc najbardziej wydajnych zawodowo członków naszej populacji.

Samodzielna Pracownia Ekonomiki Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wyliczyła, że 1 tys. km autostrady może rocznie pomniejszyć liczbę zabitych na polskich drogach o 200 osób, a rannych o 1300.
Partnerzy fundacji

 

Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Innowacyjne Centrum Nauki InnoPolice

W piatek 22.07.2016 r. odbyło się spotkanie inicjatorów budowy Innowacyjnego Centrum Nauki „InnoPolice”. W trakcie spotkania burmistrz Szczytna, Pani Danuta Górska, podpisała preumowę z przedstawicielami samorządu na przygotowanie i realizację przedsięwzięcia. Wśród zaproszonych na wydarzenie gości znaleźli się również przedstawiciele Fundacji „Kierowca Bezpieczny” - jednego z głównych partnerów projektu. Prezes Fundacji Andrzej Kalitowicz podpisał z władzami miasta Szczytna umowę o współpracy przy realizacji i promocji projektu Innopolice.

InnoPolice to jedyne takie centrum w Polsce i Europie. Będzie mieściło się tuż obok działającej od dawna w Szczytnie Wyższej Szkoły Policji. Koszt inwestycji to 70 mln złotych, z czego dofinansowanie z UE wyniesie aż 85 proc. Projekt będzie współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014-2020. Autorką pomysłu jest burmistrz Szczytna, Pani Danuta Górska, która nie musiała długo przekonywać władz Wyższej Szkoły Policyjnej, że warto zaangażować się w tę inicjatywę, bo pomysł, aby ciekawie i w nowoczesny sposób uczyć o bezpieczeństwie, wpisuje się w główne zadania służb mundurowych. Centrum usytuowane będzie w nowoczesnym budynku o powierzchni 6 tys. metrów, a w jego ofercie znajdą się szkolenia między innymi z dziedzin takich jak: kryminalistyka, bezpieczeństwo ruchu drogowego czy zagrożenia związane z internetem czy narkotykami.

Partnerami Miasta Szczytna w tym przedsięwzięciu będzie Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Starostwo Szczycieńskie, Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej oraz Fundacja Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny”. Celem projektu jest stworzenie instytucji wspomagającej edukację i wspieranie inicjatyw związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem wewnętrznym, obejmujących podstawową wiedzę w zakresie zwalczania i unikania zagrożeń. Pierwszych gości Centrum Nauki przyjmie w 2021 roku.

Innowacyjne Centrum Nauki InnoPolice

Innowacyjne Centrum Nauki InnoPolice

Innowacyjne Centrum Nauki InnoPolice

Innowacyjne Centrum Nauki InnoPolice

Innowacyjne Centrum Nauki InnoPolice

 

 

 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 www.321internet.pl Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu