Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

„Piłeś – nie jedź” konferencja w warszawskim Ratuszu

Z udziałem Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz Krzysztofa Hołowczyca, odbyła się w środę, 28 listopada konferencja „Piłeś – nie jedź”. Na spotkaniu, w stołecznym Ratuszu, przedstawiono działania różnych organizacji na rzecz przeciwdziałania pijanym kierowcom. Krzysztof Hołowczyc zaprezentował akcję „Trzeźwo myślę – trzeźwo jeżdżę”, prowadzoną juz od kilku lat przez Fundację „Kierowca Bezpieczny”.

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Dyrektor Biura i Zarządzania Kryzysowego, Ewa Gawor podczas konferencji przedstawiły działania prowadzone przez Urząd Miasta na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruch drogowego. Pani Prezydent zwróciła uwagę na potrzebę koordynacji działań i stworzenia platformy wszystkich organizacji i jednostek działających na polu BRD.

Krzysztof Hołowczyc, który od lat angażuje się w akcje na rzecz bezpieczeństwa drogowego, przypomniał zgromadzonym kampanie społeczną, z jego udziałem, „Pijani kierowcy wiozą śmierć”. Kierowca rajdowy z przykrością stwierdził, że mimo dużej popularności w społeczeństwie, akcja nie osiągnęła w pełni zamierzonych rezultatów. Do tej pory kierowcy na „podwójnym gazie” są najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Fakt ten zmusza organizacje do tworzenia nowych podobnych inicjatyw. Hołowczyc przedstawił założenia innowacyjnej akcji „Trzeźwo myślę – trzeźwo jeżdżę”, prowadzonej przez Fundacje „Kierowca Bezpieczny” już od kilku lat, na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Według organizatorów najskuteczniejszym sposobem walki z pijanymi kierowcami jest dotarcie do młodzieży z przekazem, że jazda pod wpływem alkoholu jest niemodna i przede wszystkim zagraża życiu.

Trzeba mieć świadomość, że po alkoholu mamy zdecydowanie gorszy refleks i mniejsze szanse na uniknięcie sytuacji krytycznych. Można myśleć, że jakoś uda się „przemknąć” i dojechać, ale w jakiejkolwiek sytuacji, w której trzeba będzie gwałtownie zareagować, nasze szanse po alkoholu gwałtownie maleją - mówił Krzysztof Hołowczyc.

Podczas konferencji została zainaugurowana akcja „Prowadzący-niepijący”, organizowana przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie we współpracy m.in. z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy i Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. W ramach akcji, pod hasłem „Piłeś - pohamuj się - nie jedź!” w warszawskich pubach, klubach i restauracjach prowadzone będą działania, mające przekonać zmotoryzowanych, by po spożyciu alkoholu nie siadali za kierownicą.

Według danych Wydziału Drogowego Komendy Stołecznej Policji, przedstawionych podczas konferencji, w okresie od początku 2004 roku do 20 listopada 2007 roku, kierujący w stanie nietrzeźwym lub po spożyciu alkoholu spowodowali w Warszawie 372 wypadki drogowe, w których zginęło 40 osób, a 462 zostały ranne.

Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu