Poprzenia strona...
Wiadomości


Kierujmy się miłością na drodze


Za kierowców, podróżujących oraz bezpieczeństwo na drogach modlono się na warszawskim Bemowie, gdzie MIVA Polska zorganizowała akcję "Spróbujmy jeździć bezpieczniej - przecież potrafimy!". Po Eucharystii wielokrotny rajdowy mistrz Polski i Europy Krzysztof Hołowczyc zaapelował do kierowców, aby kierowali się miłością na drodze.

Podczas Mszy św. odprawionej w michalickim kościele pw. Królowej Aniołów modlono się o bezpieczeństwo na polskich drogach. - Tą Eucharystią rozpoczynam tydzień modlitwy za wszystkich kierowców i podróżujących - powiedział podczas Mszy św. ks. Tadeusz Gerlach, który na co dzień jeździ sportowym motocyklem. - To Boże błogosławieństwo jest nam potrzebne, bo każdy z nas podróżuje - dodał.

Po wyjściu z kościoła księża na wszystkich okolicznych parkingach poświęcili samochody, motocykle, rowery, a nawet wózki dziecięce. Duchownym asystowali rajdowcy, którzy nieśli wodę święconą. - Może jak ksiądz poświęci mój rower, to mniej będę się przewracał - tłumaczy 8-letni Michał, który specjalnie przyjechał do kościoła na rowerze.

- Poświęcenie samochodu wszystkiego nie załatwi - tłumaczył specjalnej konferencji prasowej ks. Marian Midura, krajowy duszpasterz kierowców. - Dziś w chwilę po poświęceniu dwa samochody lekko stuknęły się jeszcze na parkingu - powiedział ks. Midura. Jednak jego zdaniem Polacy potrafią dobrze i bezpiecznie jeździć. - Świadczy o tym ilość wypadków w tygodniu po śmierci Jana Pawła II - podkreślił ks. Midura. Zazwyczaj na polskich drogach ginie ok. 18 osób dziennie. Po śmierci Ojca Świętego dziennie ginęły tylko 2 osoby.

Krzysztof Hołowczyc także zaangażował się w akcję, która promuje bezpieczną jazdę. - Większość kierowców przenosi nagromadzony stres na ulicę - tłumaczył znany rajdowiec. - Bardzo często o tym, jakimi jesteśmy kierowcami, świadczy nasze zachowanie wobec innych na jezdni - podkreślił Hołowczyc. - Często kieruje nami agresja - dodał.

MIVA Polska corocznie organizuje tego typu akcje. W ten sposób promuje bezpieczną jazdę oraz zbiera fundusze na środki transportu dla misjonarzy. - Oni często muszą pokonywać po 70 - 80 kilometrów dziennie po bezdrożach i trudnych terenach - tłumaczy ks Midura. - Te samochody i motocykle muszą być dobre, bo czekają na nie bardzo trudne warunki drogowe - dodaje.© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu