Poprzenia strona...
Wiadomości


„Trzeźwo myślę, trzeźwo jeżdżę”
Podsumowanie akcji społecznej w Mrągowie

    23 czerwca 2006r. na placu Rocha w Mrągowie odbył się kolejny festyn zorganizowany przez Fundację w ramach akcji społecznej „Trzeźwo myślę, trzeźwo jeżdżę”, podsumowujący działania prowadzone w powiecie mrągowskim. Celem Akcji było uświadomienie młodzieży zagrożeń w ruchu drogowym wynikających z prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu oraz promowanie mody na trzeźwość na drodze.

    W ramach kampanii, skierowanej do młodzieży ze szkół gimnazjalnych i średnich, odbywały się specjalne zajęcia, mające na celu wzrost świadomości komunikacyjnej wśród młodzieży. Prezentowano film „Eksperyment”, opatrzony komentarzem Krzysztofa Hołowczyca. Film przedstawia doświadczenie z udziałem młodych kierowców, w sugestywny sposób ukazujące zagrożenia, jakie niesie jazda samochodem, nawet, pod wpływem niewielkiej ilości alkoholu. Spotkaniom towarzyszyły badania ankietowe, których wyniki posłużą, zespołowi naukowców pod kierunkiem dr Małgorzaty Przybysz –Zaremby, do zdiagnozowania tego problemu i określenia sposobów ograniczenia jego skali. Program pilotażowy będzie jeszcze prowadzony do września br. na terenie kilku powiatów województwa warmińsko – mazurskiego, a więc w regionie o największym zagrożeniu związanym z tym problemem. Od lat drogi Warmii i Mazur są najbardziej niebezpieczne w kraju, a liczba wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych, młodych kierowców bije wszelkie niechlubne rekordy. Festyn, z osobistym udziałem Krzysztofa Hołowczyca, wywołał w Mrągowie spore zainteresowanie. Wygłosił on prelekcję, dotyczącą bezpiecznych postaw za kierownicą oraz przeprowadził krótki quiz z nagrodami, podczas którego uczestnicy mogli wykazać się wiedzą z dziedziny bezpieczeństwa ruchu drogowego. Rozstrzygnięto również konkurs na hasło propagujące trzeźwą i odpowiedzialną postawę za kierownicą. Zwycięzcą został Michał, uczeń mrągowskiego gimnazjum, z hasłem „Nie prowadzę po pijaku, bo zholują mnie na haku”. Podczas imprezy prezentowano również wystawę rysunków o tematyce bezpieczeństwa na drodze z komiksową postacią Krzysztofa Kierowczyca oraz humorystycznych prac Andrzeja Mleczko. W działania na rzecz Akcji włączył się również Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura, który wygłosił krótką prelekcję o akcji „Krzyś” oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie. Zgromadzona na festynie młodzież miała możliwość spróbować swoich sił na wirtualnych odcinkach rajdowych w symulatorze rajdów Peugeot 206 WRC. Jest to jedyny tego typu symulator w Polsce, zbudowany na bazie oryginalnej karoserii jednego z najlepszych samochodów rajdowych na świecie, w oparciu o komputerową grę Colin McRae Rally 4, w której głosu do polskiej wersji językowej użyczył Krzysztof Hołowczyc. Od strony muzycznej imprezę uświetniła Kapela Jakubowa, której lider Tadeusz Machera napisał już dwa utwory propagujące zasady akcji: „Bierzmy przykład z Hołowczyca” i „Wrzuć na luz” Te i inne przeboje Kapeli Jakubowej będzie można wysłuchać 23 lipca o godzinie 11/00 w TVP 1. Patronami akcji w powiecie mrągowskim byli: Burmistrz Mrągowa Otylia Siemieniec, Wydział Humanistyczny UWM, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Instytut Transportu Samochodowego oraz Duszpasterstwo Kierowców przy Komisji Episkopatu Polski.© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu