« wiadomości »

Od 10 lat Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej nie tylko pod względem liczby ofiar śmiertelnych, ale także kosztów, jakie ponosi państwo z powodu tragedii drogowych.

W 2008 r. jedna ofiara wypadku drogowego kosztowała państwo 1,47 mln zł. od 2000 r. ta kwota uległa podwojeniu. Zdaniem Banku Światowego, wypadki drogowe pochłaniają 2 proc. naszego PKB.

Statystyki pokazują, że wśród ofiar wypadków przeważają osoby w przedziale wieku 15 - 45 lat, a 80 proc. z nich to mężczyźni. Tracimy więc najbardziej wydajnych zawodowo członków naszej populacji.

Samodzielna Pracownia Ekonomiki Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wyliczyła, że 1 tys. km autostrady może rocznie pomniejszyć liczbę zabitych na polskich drogach o 200 osób, a rannych o 1300.
Partnerzy fundacji

 

Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Fundacja „Kierowca Bezpieczny” wspiera Obchody Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

W dniu 10 maja 2013 roku w na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 w miejscowości Boguszów-Gorce, odbył się festyn podsumowujący kampanię, dotyczącą tolerancji osób niepełnosprawnych. Wśród osób i instytucji wspierających organizację Festynu znalazła się Fundacja „Kierowca Bezpieczny”.

Imprezę poprzedził cykl specjalnie przygotowanych prelekcji poruszających temat  funkcjonowania osób niepełnosprawnych. Uczestnicy odkrywali problemy jakie napotykają na swojej drodze osoby niepełnosprawne (bariery architektoniczne, psychiczne, brak akceptacji ze strony społeczeństwa). Zajęcia przygotowały uczniów do spotkania z osobami z dysfunkcjami.

Festyn rozpoczęto pokazem zmagań zapaśników. Głównym punktem programu był mecz towarzyski koszykówki na wózkach, w którym zagrali członkowie Stowarzyszenia „Mogę wszystko” oraz uczniowie szkoły. Zgromadzeni goście kibicowali również rozgrywkom tenisa ziemnego. Rywalizację umilały występy taneczne uczniów oraz gorące okrzyki sportowe. Dużo emocji towarzyszyło, również pokazom młodych zawodników karate, którzy dzielnie prezentowali swoje umiejętności.

Dzień Tolerancji Osób Niepełnosprawnych stanowił dobry moment na to aby przypomnieć, że jednym z czynników, które przyczyniają się do powstania naszej niepełnosprawności jest brak bezpieczeństwa na drogach. Kruchość oraz ulotność ludzkiego życia i zdrowia jest tematem zbyt często ignorowanym, szczególnie wśród młodych osób, dlatego temat i forma organizowanego festynu spotkały się z dużym zainteresowaniem i uznaniem zespołu Fundacji „Kierowca Bezpieczny”, który wsparł organizatorów imprezy nagrodami oraz gadżetami związanymi z popularyzacją zasada bezpiecznego poruszania się po drogach.

 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 www.321internet.pl Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu