« wiadomości »

Od 10 lat Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej nie tylko pod względem liczby ofiar śmiertelnych, ale także kosztów, jakie ponosi państwo z powodu tragedii drogowych.

W 2008 r. jedna ofiara wypadku drogowego kosztowała państwo 1,47 mln zł. od 2000 r. ta kwota uległa podwojeniu. Zdaniem Banku Światowego, wypadki drogowe pochłaniają 2 proc. naszego PKB.

Statystyki pokazują, że wśród ofiar wypadków przeważają osoby w przedziale wieku 15 - 45 lat, a 80 proc. z nich to mężczyźni. Tracimy więc najbardziej wydajnych zawodowo członków naszej populacji.

Samodzielna Pracownia Ekonomiki Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wyliczyła, że 1 tys. km autostrady może rocznie pomniejszyć liczbę zabitych na polskich drogach o 200 osób, a rannych o 1300.
Partnerzy fundacji

 

Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Fundacja Kierowca Bezpieczny partnerem Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki

22 czerwca o godzinie 16 w Olsztynie na placu przy Urzędzie Wojewódzkim i w innych miastach Polski rozpocznie się "Ogólnopolska Noc Profilaktyki".Otworzy ją  happening trwający 60 sekund, który polega na wspólnym wybijaniu prawą dłonią rytmu serca. Następnie w Urzędzie Wojewódzkim rozpocznie się odczyty i warsztaty tematyczne , które potrwają do północy.

"Noc" przeprowadzona zostanie w trosce o to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia.

 Organizatorami kampani są:  Ministerstwo Edukacji Narodowej. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych  oraz Komenda Główna Policji.

 
© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 www.321internet.pl Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu