Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"
Fundacja Kierowca Bezpieczny na 12. Pikniku Naukowym

W sobotę, 14 czerwca Fundacja „Kierowca Bezpieczny” uczestniczyła w 12. Pikniku Naukowym organizowanym przez  Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. Na swoim stanowisku Fundacja przeprowadzała eksperymenty dotyczące bezpiecznej jazdy samochodem. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się próby na symulatorze zderzeń i alkogogle.

Fundacja „Kierowca Bezpieczny” zaprezentowała gościom pikniku zagadnienia związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Każdy chętny mógł wziąć udział w eksperymencie ukazującym zasadność zapinania pasów bezpieczeństwa. Specjalny symulator zderzeń cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci, które mogły się przekonać jak niebezpieczny może być udział w wypadku samochodowym przy prędkości zaledwie 7 km/h. Ciekawym doświadczeniem dla kierowców była także próba w alkogoglach – okularach demonstrujących upośledzenia zmysłów występujące po spożyciu alkoholu. Uczestnik eksperymentu mógł się przekonać jak alkohol wpływa m.in. na obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, niemożność określenia kierunków i zniekształcenie widzianego obrazu. Prezentowano także filmy „Eksperyment Życie”, z udziałem Krzysztofa Hołowczyca, przestrzegające przed nadmierną prędkością oraz wystawę Mleczko & Hołowczyc, która w zabawny sposób przypomina o zasadach ruchu drogowego.

Piknik Naukowy to coroczna impreza organizowana na warszawskim Rynku Nowego Miasta i Podzamczu. W tym roku podczas pikniku zaprezentowało się ponad 200 instytucji z 19 krajów świata: m.in. Polski, Chin, Libanu, Litwy, Meksyku, Niemiec, Portugalii, Słowenii, Szwajcarii, USA, Węgier i  Wielkiej Brytanii. Goście odwiedzający Piknik mogli uczestniczyć w blisko 1000 fantastycznych, naukowych pokazach i prezentacjach, przybliżających zagadnienia naukowe w ciekawy i interaktywny sposób. Piknik Naukowy to największa tego typu impreza plenerowa w Europie.

 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu