Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Fundacja na Pikniku Naukowym


Na Rynku Nowego Miasta i Podzamczu w Warszawie odbył się 13. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - największa w Europie plenerowa impreza popularyzująca naukę. Jedną z atrakcji, cieszącą się wśród uczestników Pikniku dużym zainteresowaniem, był Symulator Bezpiecznej Jazdy prezentowany przez Fundację „Kierowca Bezpieczny”.

Na gości tegorocznego Pikniku Naukowego czekało wiele atrakcji. Można było zobaczyć niezwykłe wynalazki, fascynujące eksperymenty, najnowsze osiągnięcia nauki oraz około 1000 fantastycznych pokazów i prezentacji z całego świata, przybliżających zagadnienia naukowe w ciekawy i interaktywny sposób. W 225 namiotach zaprezentowało się 250 instytucji z 21 krajów świata. Teren miasteczka namiotowego zajął łącznie powierzchnię 40 000 m2. Najbardziej spektakularne pokazy można było oglądać na scenie na Rynku Nowego Miasta.

W namiocie oznaczonym numerem 21, zespół Fundacji „Kierowca Bezpieczny”, zaprezentował Symulator Bezpiecznej Jazdy, dzięki któremu każdy z uczestników miał okazję dowiedzieć się jak ważna w czasie prowadzenia samochodu u kierowcy jest koncentracja i jak nie wiele trzeba, aby na drodze doszło do poważnych w skutkach zdarzeń. Wirtualne trasy zostały przygotowane w taki sposób, aby przypomnieć kierowcom o zasadzie ograniczonego zaufania, mówiącej głównie o tym, że nie należy bezkrytycznie wierzyć w to, iż inny uczestnik ruchu drogowego zawsze zachowa się zgodnie z obowiązującymi przepisami i nie wykona nieprzewidzianego manewru grożącego kolizją lub zmuszającego do wykonania manewru mogącego zakończyć się wypadkiem.

Symulator Bezpiecznej Jazdy cieszył się największym zainteresowaniem głównie wśród najmłodszych uczestników Pikniku, którzy cierpliwie oczekiwali na swoją próbę w długiej kolejce przed namiotem Fundacji, nie zwracając uwagi na zmieniające się co chwila warunki pogodowe.  Komentując swoje przejazdy na wirtualnych trasach młodzi kierowcy byli zdziwieni, że prowadzenie pojazdu nie jest tak łatwe jak w ogólnodostępnych grach komputerowych. Starsi uczestnicy byli pod wrażeniem wysokiego stopnia realizmu, jaki towarzyszył poszczególnym sytuacjom na drodze. Każda osoba kończąca swój przejazd otrzymywała od przedstawicieli Fundacji pamiątkowe upominki.

Zobacz relację z Pikniku Naukowego 2009


 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu