Poprzenia strona...
Wiadomości


Festyny dla młodzieży w Giżycku i Szczytnie


W ramach, prowadzonej przez Fundację, akcji społecznej pod hasłem „Trzeźwo myślę, trzeźwo jeżdżę” odbyły się festyny, 30 maja w Giżycku i 1 czerwca w Szczytnie. Celem imprez było zainteresowanie młodzieży gimnazjalnej i starszej problemami dotyczącymi bezpieczeństwa na drodze, a przede wszystkim ukazanie zagrożeń wynikających z jazdy pod wpływem alkoholu.

Dzięki dostosowaniu formy imprezy do wieku odbiorców i zastosowaniu koncepcji „edukacja przez zabawę” festyny zgromadziły liczną publiczność. Na młodzież czekały różnorodne konkursy, zabawy oraz ciekawe prelekcje. Można było obejrzeć wystawę rysunków z komiksową postacią Krzysztofa Kierowczyca- wzorowego kierowcy oraz prace autorstwa p. Andrzeja Mleczko o tematyce bezpieczeństwa na drodze. Młodzi kierowcy, nawet ci bez prawo jazdy, mogli spróbować swoich sił w rajdowym symulatorze Peugeot 206 WRC, jedynym tego typu w Polsce symulatorze zbudowany na bazie oryginalnej karoserii jednego z najlepszych samochodów rajdowych na świecie, w oparciu o komputerową grę Colin McRae Rally 4, w której głosu do polskiej wersji językowej użyczył Krzysztof Hołowczyc. Festyny umilały występy Kapeli Jakubowej, która specjalnie w ramach akcji wykreowała piosenkę „Bierzmy przykład z Hołowczyca”. Wpadająca w ucho muzyka sprawiła, że publiczność chętnie wchodziła na scenę i wraz ze zespołem śpiewała nowo poznane piosenki. Uczestnicy imprez zdobywali upominki wykazując się wiedzą w zakresie bezpieczeństwa oraz sami wymyślali nowe hasła akcji, dotyczące trzeźwości na drodze. Na liczne, trudne pytania odpowiadali policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie, którzy również uczestniczyli w festynie. Dzięki fachowej pomocy wykwalifikowanych ratowników medycznych każdy mógł nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy korzystając ze specjalistycznych fantomów. Niespodzianką dla wszystkich uczestników spotkania w Szczytnie była obecność Krzysztofa Hołowczyca, który nie tylko rozdawał młodym fanom motoryzacji autografy, ale i wykorzystując swoje doświadczenie i autorytet przekonywał o słuszności prowadzonej akcji.

Zorganizowane festyny okazały się bardzo dobrą formą zainteresowania młodzieży istotą problemu. Młodzież na jeden dzień „porzuciła” swoje szkolne ławki i poprzez zabawę na świeżym powietrzu zdobywała cenną wiedzę, która na pewno przyda się jej w życiu, a hasło „Trzeźwo myślę, trzeźwo jeżdżę” zostanie w pamięci na długi czas.

Fundacja „Kierowca Bezpieczny” składa wszystkim serdeczne podziękowania za wkład włożony w przygotowanie festynów a w szczególności Pani Burmistrz Giżycka Jolancie Piotrowskiej oraz Burmistrzowi Szczytna Panu Pawłowi Bielinowiczowi© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu