Poprzenia strona...
Wiadomości


Szkolenie policji

    Z inicjatywy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz Fundacji Krzysztofa Hołowczyca "Kierowca Bezpieczny" w dniach 29-30 listopada na terenie lotniska w Szymanach pod Szczytnem odbyło się szkolenie policjantów w zakresie techniki bezpiecznej jazdy samochodem. Szkolenie zorganizowane zostało przy współpracy General Motors Polska i Akademii Jazdy Opel.

    Pomysł zorganizowania szkolenia narodził się podczas październikowego spotkania inspektora Zdzisława Gazdy, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie z Krzysztofem Hołowczycem, poświęconemu sprawom poprawy bezpieczeństwa na drogach Warmii i Mazur.
    W ostatnim okresie do dyspozycji olsztyńskich policjantów trafiło 40 nowych samochodów marki Opel Astra. Uznano, że wymianie starych samochodów na nowe, wyposażone w nowoczesne systemy poprawy bezpieczeństwa, powinno towarzyszyć szkolenie w zakresie doskonalenia techniki jazdy w trudnych warunkach drogowych. Policjant, tak jak każdy inny kierowca, narażony jest na kolizje drogowe, często prowadząc samochód w stanie stresu, czy zmęczenia. W szczególnych sytuacjach prowadzi pościg policyjnym samochodem, co może być niezwykle niebezpieczne. Znane są w Polsce przypadki, gdy policjanci stali się ofiarami wypadków drogowych. Szkolenie miało na celu nauczyć kierowców-policjantów, jak zapobiegać takim ewentualnym zagrożeniom.
    Udział w szkoleniu Krzysztofa Hołowczyca, najbardziej znanego polskiego kierowcy rajdowego, a jednocześnie mieszkańca Olsztyna, wzmocnił oddziaływanie treści szkolenia poprzez niezwykły autorytet Hołowczyca, jakim się cieszy jego osoba wśród kierowców.
    Program szkolenia został opracowany przy współpracy wybitnego specjalisty w zakresie techniki bezpiecznej jazdy Mariusza Stuszewskiego, od lat prowadzącego Akademię Jazdy Opel i zrealizowany został przy udziale instruktorów Akademii. Koszty szkolenia zostały pokryte przez General Motors Polska. Wsparcia udzielił także Zarząd lotniska w Szymanach, nieodpłatnie udostępniając jego płytę do przeprowadzenia szkolenia.
    W pierwszym, z cyklu zaplanowanych szkoleń, udział wzięło 48-miu policjantów z powiatowych komend policji z tzw. "pierwszej linii ognia", a więc tych pracujących bezpośrednio na ulicach: funkcjonariuszy wydziałów ruchu drogowego, prewencji i kryminalnego.© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu