Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Inauguracja projektu "Przebacz mi"

W Olsztynie i Elblagu zainaugurowano projekt „Przebacz mi”, którego współorganizatorem jest Fundacja Kierowca Bezpieczny. Celem inicjatywy jest ukazanie młodym ludziom tragicznych skutków wypadków drogowych spowodowanych  przez nieodpowiedzialnych, pijanych kierowców. Patronat nad akcją obieli Grzegorz Nowaczyk - Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Krzysztof Hołowczyc.

W Polsce każdego roku na drogach ginie blisko 5500 osób, a ponad 60 000 zostaje rannych. Tragiczne statystyki sprawiają, że należmy do jednych z najbardziej niebezpiecznych krajów w Unii Europejskiej. Coraz więcej tragicznych zdarzeń jest spowodowanych przez młodych,  niedoświadczonych kierowców, a wśród ofiar przeważają ludzie młodzi. Wypadki drogowe, są obecnie w Unii Europejskiej pierwszą przyczyną zgonu ludzi w wieku do 45 lat z powodów zewnętrznych.

Założone cele akcji „Przebacz mi” wymuszają prowadzenie szeroko zakrojonych działań zarówno w zakresie komunikowania projektu, jak i w zakresie prowadzenia działań na rzecz realnych zmian w światopoglądzie młodzieży. W gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych regionu warmińsko-mazurskiego przeprowadzone będą zajęcia na bazie inscenizacji. Uczestniczące w programie szkoły otrzymają specjalne pakiety edukacyjne składające się z filmu „Eksperyment”, gotowych konspektów przeprowadzenia zajęć i ulotek informacyjnych.
Podstawą projektu jest inscenizacja teatralna ukazująca historię fana muzyki rockowej, któremu brak wyobraźni oraz presja środowiska nieodwracalnie zniszczyły życie. Inspiracją do powstania scenariusza była płyta Death Magnetic zespołu Metallica, a w sztuce wykorzystano utwory zespołu Vader, którego lider Peter, aktywnie wspiera ideę kampanii. Scenariusz inscenizacji przygotowany został przez profesjonalny zespół pod kierownictwem Jerzego Rulki, laureata nagród i wyróżnień za prowadzenie amatorskich teatrów.

Inauguracyjne spotkanie z młodzieżą odbyło się 12. marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Cypriana Kamila Norwida w Olsztynie i spotkało się z ciepłym przyjęciem. Kolejną odsłonę projektu mogli oglądać 8. kwietnia studenci Instytutu Pedagogiczno - Językowym PWSZ w Elblągu.

Projekt zostanie podsumowany we wrześniu w rocznicę tragicznej śmierci Cliffa Burtona, basisty zespołu Metallica, którego pamięci dedykowany jest spektakl „Przebacz mi”.

Zobacz ulotkę

 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu