Poprzenia strona...
Wiadomości


„Świat w oczach dziecka” – akcja społeczna


    Już w najbliższy czwartek 27 maja w Olsztynie zainaugurowany zostanie ogólnopolski program społeczny „Świat w oczach dziecka”. Autorką programu jest Ilona Kanclerz, znana polska projektantka, specjalista od komunikacji społecznej. W regionie warmińsko-mazurskim patronat honorowy nad projektem objął Krzysztof Hołowczyc. Program dotyczy wartości świata dzieci żyjących współcześnie.

    Ilona Kanclerz: „Pomysł projektu zrodził się z chęci poszukiwania nowych sposobów docierania do świadomości społeczeństwa, ukazanie ważnego problemu, jakim jest świat dziecięcych wartości, poprzez kontekst artystycznej formy wypowiedzi, jaką jest przekaz fotograficzny”. Program będzie realizowany w trzech województwach: katowickim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim. W województwie katowickim będzie dotyczyć dzieci z rodzin biednych i patologicznych. W warmińsko-mazurskim uczestnikami programu będą dzieci z mniejszości narodowych i wyznaniowych. W województwie mazowieckim dzieci obcokrajowców, którym przyszło żyć w naszym kraju. Z wymienionych regionów wytypowano po 12 uczestników w wieku do 18-go roku życia. Dzieci otrzymają na własność aparaty fotograficzne oraz filmy, by robić zdjęcia świata, jaki widzą dokoła siebie i tego wszystkiego, co chciałyby pokazać, co uważają za ważne, co je frapuje, ale też ich życie zwykłe, codzienne. Efektem dziecięcych sesji fotograficznych, na co dzieci mają czas przez całe wakacje, będzie zorganizowana w październiku wystawa ich prac. Zobaczyć ją będzie można w Olsztynie, Katowicach oraz na dużej wystawie całościowej w Warszawie.

    Radę projektu pod przewodnictwem Beaty Tyszkiewicz tworzą premier prof. Jerzy Buzek i prof. Julian Auleytner - rektor WSP TWP w Warszawie. W regionie warmińsko-mazurskim patronat honorowy nad projektem roztoczył znany sportowiec Krzysztof Hołowczyc.

    Podczas uroczystego rozpoczęcia projektu dzieciom z Warmii i Mazur, którym towarzyszyć będą przedstawiciele istniejących w regionie mniejszości narodowych, kulturowych i etnicznych, aparaty fotograficzne wręczą Ilona Kanclerz i Krzysztof Hołowczyc. „Świat emocji dziecka jest podobny – mówi Krzysztof Hołowczyc - tak samo odczuwają, przeżywają i marzą w wszystkie dzieci, choć różnią się przecież warunki ekonomiczne, które stworzyli im rodzice, wychowanie i tradycja. Jestem przekonany, że projekt „Świat w oczach dziecka” w bardzo przystępny sposób to ukaże.

Komisarzem wystawy fotograficznej więczącej projekt będzie Lidia Popiel.

(wg-wrc)© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu