Poprzenia strona...
Wiadomości


Szkolenie radomskich policjantów i żołnierzy.


Fundacja „Kierowca Bezpieczny” wraz z Akademią Jazdy Opel przeprowadziły szkolenia dla radomskich policjantów i żołnierzy żandarmerii. Trening odbył się na płycie lotniska na Sadkowie, gdzie funkcjonariusze pod okiem fachowców szkolili swoje umiejętności prowadzenia samochodów w ekstremalnych warunkach. Szkolenie sfinansowane zostało przez General Motors Polska.

Cennych rad udzielał sam Krzysztof Hołowczyc, który wykorzystując swoje rajdowe doświadczenie pokazywał, jak szybko i bezpiecznie pokonywać zakręty w trudnych warunkach oraz jak w specyficznych sytuacjach używać hamulca ręcznego. Kursanci z zainteresowaniem przysłuchiwali się tej niecodziennej lekcji, a zaraz potem zasiedli do specjalnie przygotowanych Opli, by wypróbować zdobytą wiedzę. Jedną z atrakcji była jazda samochodem z zamontowanymi trolejami, czyli małymi kółkami, umieszczonymi w miejscu tylnych kół, co imituje jazdę po lodzie. Funkcjonariusze nie mogli nie skorzystać z okazji, by przejechać się z mistrzem Europy, który prowadząc z dużą prędkością najmocniejszy samochód radomskiej policji tj. dwulitrowego Opla Vectrę Turbo, ze spokojem udzielał kolejnych rad, co mocno zdziwiło nawet komisarza Tomasza Chodeckiego, naczelnika Sekcji Ruchu Drogowego KMP.

Policjanci byli bardzo zadowoleni z takiego treningu, gdyż zdobyte w ten nietypowy sposób umiejętności pomogą im w codziennej trudnej i niebezpiecznej pracy. Jak zauważył Krzysztof Hołowczyc odpowiednie opanowanie techniki jazdy daje możliwość nabycia odruchów, które pozwalają prowadzącemu samochód np. podczas pościgu, na skupienie się również na bezpiecznej jeździe. Instruktorzy Akademii Jazdy Opla, którzy pod wodzą Mariusza Stuszewskiego, już od 10 lat szkolą policjantów, antyterrorystów i pracowników Biura Ochrony Rządu, oraz Krzysztof Hołowczyc nie szczędzili policjantom i żołnierzom pochwał, choć zdarzały się też krytyczne uwagi. Na koniec dnia, przy wojskowej grochówce i grillu, instruktorzy wspólnie z mistrzem ocenili umiejętności kursantów jako dość dobre.

Takie szkolenia, jak to w Radomiu, dla stróżów prawa są znakomitą okazją by opanować szybką i bezpieczną jazdę, poznać granice swoich umiejętności i możliwości samochodów, co bez wątpienia pomoże im w skutecznej walce z przestępcami.


© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu