Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Tarcze Bezpieczeństwa 2009

Już po raz trzeci Fundacja Kierowca Bezpieczny przyznała specjalne nagrody dla osób szczególnie zaangażowanych w poprawę bezpieczeństwa drogowego na Warmii i Mazurach. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 14 listopada w Hotelu Wileńskim w Olsztynie.

Każdego dnia na polskich drogach ginie około 15 osób, a ponad 170 zostaje rannych. Tylko od stycznia 1999 roku do końca września tego roku, straciliśmy 55.337 osób, które zostały zabite w wypadkach drogowych a 627.880 zostało rannych. Tragiczne statystyki sprawiają, że Polska należy do jednych z najbardziej niebezpiecznych krajów w Unii Europejskiej. Fundacja „Kierowca Bezpieczny”, jako jedna z najprężniej działających organizacji w zakresie bezpieczeństwa drogowego, prowadzi szereg działań mających na celu ograniczenie liczby wypadków drogowych.

Zarząd Fundacji wraz z jej fundatorem Krzysztofem Hołowczycem  postanowili przyznać już po raz kolejny osobom i instytucjom istotnie zaangażowanym w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach Warmii i Mazur, szczególne nagrody - „Tarcze Bezpieczeństwa”. Symboliczne statuetki są wyrazem uznania dla autorów skutecznych inicjatyw oraz zachętą do dalszej działalności w tym zakresie.

„Tarcze Bezpieczeństwa” uroczyście wreczone podczas Gali Bezpieczeństwa w Hotelu Wileńskim w Olsztynie 14 listopada otrzymali:

  • Danuta Górska, Burmistrz Szczytna za realizację projektów poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego, w tym propagowanie akcji „Trzeźwo myślę, trzeźwo jeżdżę” oraz działania na rzecz rozwoju infrastruktury drogowej.
  • Anna Fic, Izabela Niedźwiedzka , Dawid Stefański z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji za realizację projektu „Najnowszy trend w modzie, bądź widoczny na drodze"
  • Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna za zaangażowanie w realizację projektu „Don’t drink and drive” i priorytetowe traktowanie zagrożeń w ruchu drogowym prowokowanych przez pijanych kierowców.
  • Jan Karetko, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie za skuteczne ograniczanie ilości wypadków drogowych z udziałem dzikich zwierząt.
  • Prof. dr hab. Norbert Kasparek, Dziekan Wydziału Humanistycznego UWM za propagowanie przez Wydział działań na rzecz BRD, w tym przygotowanie programu studiów podyplomowych z zakresu wychowania komunikacyjnego
  • Grzegorz Nowaczyk, Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego za działania na rzecz rozbudowy infrastruktury drogowej Warmii i Mazur.
  • Stowarzyszenie Synapsa z Mrągowa za najlepszą inicjatywę organizacji pozarządowej pt. „Skarby ze złomowiska”

Władze Fundacji uważają, że najlepszym sposobem uczczenia pamięci ofiar wypadków drogowych jest wyróżnienie osób, które swoimi działaniami przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa polskich dróg, a tym samym ograniczenia liczby ofiar tych zdarzeń.

Galę uświetniło przedstawienie teatru Klapa z Piecek o tragicznych skutkach wypadku drogowego spowodowanego przez młodego, nietrzeźwego kierowcę.

Zobacz też:

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu