« wiadomości »

Od 10 lat Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej nie tylko pod względem liczby ofiar śmiertelnych, ale także kosztów, jakie ponosi państwo z powodu tragedii drogowych.

W 2008 r. jedna ofiara wypadku drogowego kosztowała państwo 1,47 mln zł. od 2000 r. ta kwota uległa podwojeniu. Zdaniem Banku Światowego, wypadki drogowe pochłaniają 2 proc. naszego PKB.

Statystyki pokazują, że wśród ofiar wypadków przeważają osoby w przedziale wieku 15 - 45 lat, a 80 proc. z nich to mężczyźni. Tracimy więc najbardziej wydajnych zawodowo członków naszej populacji.

Samodzielna Pracownia Ekonomiki Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wyliczyła, że 1 tys. km autostrady może rocznie pomniejszyć liczbę zabitych na polskich drogach o 200 osób, a rannych o 1300.
Partnerzy fundacji

 

Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Premiera teledysku "Ból przemija" My Riot

Ten kolejny, piąty już teledysk do utworów z debiutanckiej płyty My Riot "sweet_noise" został zrealizowany przy współpracy z Fundacją Kierowca Bezpieczny.

Tym razem produkcją klipu, wspólnie z Glacą, zajął się dom produkcyjny Mania Studio. Dzięki współpracy z m.in. z  Fundacją Kierowca Bezpieczny powstał bardzo oryginalny teledysk do popularnego już utworu o pokonywaniu własnych słabości i podnoszeniu się po upadkach. Mottem tego, dość wieloznacznego, obrazu jest prosta, ale niezwykle ważna prawda „dzisiaj ja ratuje ciebie, jutro ty uratujesz mnie". W klipie los zetknął w dramatycznej sytuacji wypadku drogowego  dwóch bohaterów: legendarnego mistrza kierownicy i rockowego muzyka. Obaj jednak potrafią doskonale się w niej odnaleźć, zachować jak prawdziwi mężczyźni. Podobne zdarzenie może spotkać niemalże każdego, więc przesłanie jest bardzo uniwersalne i czytelne. Teledysk ukazuje, że chwila nieuwagi, braku koncentracji na drodze może mieć tragiczne skutki. Ważne jest też, żeby w takich wypadkach zachować zimną krew i udzielić natychmiastowej pomocy. Wtedy jest szansa na uratowanie życia.

Teledysk „Ból przemija” jest efektem pasji i zaangażowania wielu ludzi. Jest kolejnym krokiem My Riot w łączeniu rockowej muzyki ze światem sportu. W klipie obok Krzysztofa Hołowczyca, wzięli udział ludzie, bez których pasji i chęci tworzenia, niezależnie od tego czym się zajmują, ten obraz by nie powstał. W roli chirurga wystąpił Maciej Wisławski - słynny pilot rajdowy i dziennikarz, dla którego, jak sam twierdzi, Hołek "będzie żył zawsze". Kolejnego lekarza zagrał Vahan Bego, charyzmatyczny rzeźbiarz i performer. W teledysku możemy podziwiać również tancerkę pole dance, Kasię, ze szkoły Oh LaLa. W jednej ze scen pojawił się Martin Kaczmarski, młody rajdowiec z KRDteam.


 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 www.321internet.pl Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu