Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Akcja Ten D by Night ponownie w Olsztynie

Zespół Fundacji "Kierowca Bezpieczny" po raz  kolejny odwiedził Olsztyn, celem kontynuacji programu Ten D by Night w Polsce.  W trakcie trzech nocnych imprez przebadano ponad setkę młodych osób bawiących się w olsztyńskich klubach.

Młodzi ludzie uczestniczący w zabawie bardzo chętnie odpowiadali na pytania zawarte w ankiecie, poddawali się próbom na symulatorze "Bezpiecznej Jazdy",  jak również sprawdzali poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Wyniki z alkomatu najczęściej przekładały się na te osiągane podczas badania czasu reakcji. Wolontariusze zwracali uwagę uczestników akcji na to, że przy dużej prędkości odchylenie nawet 0,1 sekundy może uratować komuś życie lub stanowić ogromne zagrożenie. Warto dodać, że średni czas reakcji osób trzeźwych, poddających się próbie to ok. 0,45 sekundy – wartość ta zwiększała się zazwyczaj wprost proporcjonalnie do poziomu alkoholu zawartemu w organizmie, a co za tym idzie, wirtualna droga hamowania znacznie się wydłużała.

Wizyta w Olsztynie była też doskonałą okazją do tego, aby wesprzeć akcję "Europejska Noc Bez Wypadku" organizowaną 17.października we wszystkich 27. krajach Unii Europejskiej. Celem akcji  było ograniczenie liczby tzw. wypadków dyskotekowych. Wolontariusze Fundacji "Kierowca Bezpieczny" namawiali osoby, które w sobotni wieczór przybyły do Klubu Faberge samochodami, aby w czasie imprezy nie spożywali alkoholu i mogli bezpiecznie odwieźć swoich przyjaciół do domu. Cieszy nas fakt, że wszyscy kierowcy, podejmujący tego wieczoru wyzwanie dotrwali do końca imprezy w trzeźwości. W ramach nagrody wolontariusze przekazywali uczestnikom gadżety związane z bezpieczeństwem  ruchu drogowego.

Dziękujemy właścicielom oraz pracownikom klubów Faberge i Rakor za pomoc w organizacji nasze akcji.


© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu