Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"
„Wypadek to nie przypadek” - konferencja BRD na UKSW

 Z inicjatywy MIVA Polska na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbyła się konferencja zapowiadająca działania towarzyszące I Światowemu Tygodniowi  Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wzięli w niej udział między innymi: wiceminister transportu Bogusław Kowalski, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Kloch, krajowy duszpasterz kierowców ks. dr Marian Midura, Jacek Czachor oraz Krzysztof Hołowczyc.

„Nie szarżuj” – pod tym hasłem ks. Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców, organizuje 22 kwietnia, Niedzielę Modlitw za Kierowców, która odbędzie się w przeddzień I Światowego Tygodnia BRD, organizowanego z inicjatywy ONZ w dniach 23 – 29 kwietnia pod hasłem „Wypadek to nie przypadek”. W tym roku po raz pierwszy akcja ma zasięg globalny. Zaprezentowano okolicznościowy plakat oraz fragmenty homilii przygotowanej  na tę okazję. Ks. Marian Midura zwrócił się z apelem o wspólne działania zmierzające do tego, by jak najmniej osób ginęło na drogach. Wspomniał także o inicjatywie rozesłania do każdego proboszcza w Polsce specjalnych materiałów, będących refleksją do kazań na temat BRD, 10 przykazań dla kierowców, tekst modlitwy za kierowców oraz plakaty.

Konferencji towarzyszył pokaz filmu „Eksperyment”, zrealizowanego przy współpracy Fundacji Kierowca Bezpieczny. Film sugestywnie przedstawia zagrożenia związane z prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu i może być doskonałym narzędziem w propagowaniu trzeźwości wśród młodych uczestników ruchu drogowego. Po projekcji filmu specjalnym komentarzem opatrzył go Krzysztof Hołowczyc, od lat propagujący trzeźwość za kierownicą. Następnie przedstawiciele wojewódzkich Kuratoriów Oświaty otrzymali płyty z filmem oraz materiały do przeprowadzenia lekcji wychowawczej poświęconej tej tematyce w szkołach średnich.

Wiceminister transportu Bogusław Kowalski omówił działania planowane przez resort transportu w ramach I Światowego Tygodnia BRD oraz wyraził uznanie i wdzięczność dla organizacji pozarządowych zajmujących się działaniami na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Minister podziękował też za osobiste zaangażowanie i wkład pracy Krzysztofowi  Hołowczycowi  i Jackowi Czachorowi.

Na zakończenie konferencji odbyła się uroczystość wręczenia nagrody Fair Play dla Jacka Czachora, przyznanej mu przez tygodnik Motor i  MIVA Polska. Motocyklista ORLEN Team otrzymał ją za udzielenie pomocy Holendrowi Verhoevenowi, który uległ wypadkowi na trasie 12 etapu Rajdu Dakar. Pamiątkowy dyplom wręczył ks. Józef Kloch, zaś mały motocykl Jacek Czachor otrzymał z rąk pani Magdaleny Piskorz, prezes firmy Yamaha oraz Krzysztofa Hołowczyca.

Uczestnicy konferencji mieli także okazję obejrzeć wystawę zdjęć poświęconych pracy polskich misjonarzy w Senegalu oraz przedstawiających zmagania polskich uczestników Rajdu Dakar, corocznie pokonujących bezdroża Afryki.

Przykazania MIVA Polska dla kierowców:

  1. Nie będziesz egoistą na drodze.
  2. Nie będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi.
  3. Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu św. Krzysztofa, kiedy wyruszysz w drogę – umiej tez podziękować.
  4. Szanuj pieszych
  5. Nie zabijaj – bądź trzeźwy.
  6. Zapnij pasy – będziesz bezpieczny.
  7. Nie jedź brawurowo.
  8. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo.
  9. Pomagaj potrzebującym na drodze.
  10. Przestrzegaj przepisów drogowych, szanuj prace policji.

           © Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu