Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"
Ari Vatanen gościem specjalnym Gali Bezpieczeństwa

Ari Vatanen, mistrz świata w rajdach samochodowych i wielokrotny zwycięzca legendarnego Rajdu Dakar przyjedzie do Polski, aby uświetnić swoją obecnością  Galę Bezpieczeństwa podsumowującą II edycję programu „ORLEN. Bezpieczne drogi”. Uroczystość odbędzie się 27 lutego na Zamku Królewskim w Warszawie.

Przyjazd Ari Vatanena do Polski będzie dużym wydarzeniem nie tylko dla fanów sportów motorowych. Fin ma bowiem na swoim koncie, oprócz świetnych wyników sportowych, mistrzostwa świata w rajdach samochodowych (1981) i czterokrotnego zwycięstwa w Rajdzie Dakar oraz działalności na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, także aktywność polityczną. W Europarlamencie Vatanen jest członkiem Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji Transportu i Turystyki, gdzie współpracuje m.in. z Krzysztofem Hołowczycem. Będzie to pierwsza oficjalna wizyta Ari Vatanena w Polsce. Podczas Gali Bezpieczeństwa Europoseł wygłosi okolicznościowe przemówienie oraz wręczy jedną z nagród w Konkursie Inicjatyw, który jest wiodącym elementem programu „ORLEN. Bezpieczne drogi”.

W trakcie Gali Bezpieczeństwa organizatorzy najlepszych akcji na rzecz bezpieczeństwa drogowego z całej Polski otrzymają Złote Tarcze Bezpieczeństwa oraz nagrody finansowe, o łącznej wartości 525 000 zł, ufundowane przez PKN ORLEN. W 2. edycji do Konkursu zgłoszono prawie 300 inicjatyw w trzech kategoriach: ogólnopolskiej, regionalnej i lokalnej.

Kapituła Konkursu stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem wyboru najbardziej skutecznych i innowacyjnych akcji podnoszących bezpieczeństwo drogowe. Oprócz 9. nagród regulaminowych przyznano też 7 nagród w kategoriach specjalnych.

Organizatorami programu „ORLEN. Bezpieczne drogi” są PKN ORLEN i Fundacja „Kierowca Bezpieczny”. Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie internetowej www.orlenbezpiecznedrogi.pl.

 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu