« wiadomości »

Od 10 lat Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej nie tylko pod względem liczby ofiar śmiertelnych, ale także kosztów, jakie ponosi państwo z powodu tragedii drogowych.

W 2008 r. jedna ofiara wypadku drogowego kosztowała państwo 1,47 mln zł. od 2000 r. ta kwota uległa podwojeniu. Zdaniem Banku Światowego, wypadki drogowe pochłaniają 2 proc. naszego PKB.

Statystyki pokazują, że wśród ofiar wypadków przeważają osoby w przedziale wieku 15 - 45 lat, a 80 proc. z nich to mężczyźni. Tracimy więc najbardziej wydajnych zawodowo członków naszej populacji.

Samodzielna Pracownia Ekonomiki Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wyliczyła, że 1 tys. km autostrady może rocznie pomniejszyć liczbę zabitych na polskich drogach o 200 osób, a rannych o 1300.
Partnerzy fundacji

 

Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"
Dzień Bezpiecznego Kierowcy po raz trzeci

W dniu 25 lipca 2008 roku, dniu Św.Krzysztofa patrona kierowców, na rondzie im.Dmowskiego w Warszawie przeprowadzona została akcja „Dzień bez mandatu”. Jest to stały element Ogólnopolskiego Dnia Bezpiecznego Kierowcy obchodzonego w Polsce już po raz trzeci. Kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego wyjątkowo nie otrzymali w tym dniu mandatu, a jedynie pouczenie.

W dniu 25 lipca 2008 roku na Rondzie im.Romana Dmowskiego w Warszawie przeprowadzona  została akcja „Dzień bez mandatu”, organizowana co roku przez MIVA Polska, Fundację Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny”, Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Jak co roku każdy kierowca jadący bez zapiętych pasów musiał zamiast mandatu przyjąć pouczenie oraz przejść próbę w symulatorze zderzenia czołowego. Była to jedyna okazja aby nie płacąc mandatu, wziąć udział w doświadczeniu, które w sposób sugestywny uświadamia jak ważne jest każdorazowe zapinanie pasów bezpieczeństwa. Od księdza kierowcy otrzymywali również „10 przykazań kierowcy”, a przedstawiciel Fundacji „Kierowca Bezpieczny” wręczał kamizelki odblaskowe oraz płyty „Kapeli Jakubowej” wykonującej utwory o tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród zatrzymywanych kierowców, jak również licznie przybyłych na rondo przedstawicieli mediów. W 2007 roku gościem specjalnym akcji był kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc. W tym roku jednym z zaproszonych przez organizatorów gości był startujący motocyklem w rajdach Jakub Podkański, należący do  ORLEN Team. Ten młody, utalentowany zawodnik mówił między innymi o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas poruszania się motocyklem po drogach.

Tegorocznym obchodom III Dnia Bezpiecznego Kierowcy patronuje Krajowy Duszpasterz Kierowców Ks.dr Marian Midura oraz Krzysztof Hołowczyc. W tym dniu zachęcają wszystkich do szczególnie ostrożnego i bezpiecznego poruszania się po polskich drogach, w duchu życzliwości dla drugiego człowieka.

Posłuchaj spotu radiowego

 


 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 www.321internet.pl Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu