Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

25 lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy

Już po raz ósmy Krzysztof Hołowczyc, Fundacja Kierowca Bezpieczny oraz Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura ogłaszają 25. lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy.  W Dniu Św. Krzysztofa, patrona kierowców, apelują o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień, aby wszystkim po polskich drogach podróżowało się bezpiecznie.

W tym roku obchody Dnia Bezpiecznego Kierowcy wsparł osobiście wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski. Tradycyjnie towarzysząca obchodom Dnia Bezpiecznego Kierowcy akcja „Dzień bez mandatu”, zorganizowana będzie w Olsztynie przy ul. Leonharda, m.in. przy udziale  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i  instytucji działających na rzecz brd. Kierowcy, którzy popełnią drobne wykroczenia zamiast mandatu wezmą udział w próbach na symulatorze dachowania, mającymi uświadomić, jak ważne jest zapinanie pasów przed podróżą. Z kierowcami porozmawiają pensjonariusze Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego w Olsztynie, którzy odbywają karę pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Skazani  opowiedzą o skutkach swoich  nieprzemyślanych decyzji, które mogą być skuteczną przestrogą dla innych kierowców, którzy ulegną pokusie prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Zastęp ratowniczo-gaśniczy PSP w Olsztynie sprawdzi zabezpieczenie samochodów w sprzęt gaśniczy a inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zaopatrzeni w specjalistyczny pojazd zbadają między innymi jakość paliwa.  Z uwagi na profilaktyczny charakter akcji, kierowcy otrzymają gadżety związane z tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego, a po przejściu wszystkich prób poczęstowani zostaną pączkiem Św. Krzysztofa. Pączek przygotowany zostanie specjalnie na Dzień Bezpiecznego Kierowcy przez Piekarnię Tyrolską i zawierał będzie bazylię , która wzmacnia koncentrację, poprawia nastrój i dodaje sił przez co pożądana jest w diecie kierowcy.

Tegorocznym obchodom Dnia Bezpiecznego Kierowcy towarzyszyć będzie kampania radiowa, w której ks. dr Marian Midura i Krzysztof Hołowczyc zachęcają wszystkich do szczególnie ostrożnego i trzeźwego poruszania się po polskich drogach, w duchu życzliwości dla drugiego człowieka.

„Dzień Bezpiecznego Kierowcy” jest jednym z elementów XIV Tygodnia Św. Krzysztofa który dzięki MIVA Polska obchodzony jest w całym kraju pod hasłem poprawy bezpieczeństwa na drogach i pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu (więcej na www.miva.pl ) oraz kampanii społecznej „Warmia i Mazury krainą edukacji dla zdrowia i bezpieczeństwa”

Akcja „Dzień bez mandatu” – dn. 25 lipca br. (czwartek) – parking przy ul. Leonharda (naprzeciwko stacji Statoil) od godz. 10.00-12.00. Jest organizowana przy współpracy z Warmińsko - Mazurskim Urzędem Wojewódzkim, Inspekcją Transportu Drogowego w Olsztynie, Izbą Celną w Olsztynie, Państwową Strażą Pożarną w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskim Oddziałem Straży Granicznej, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Olsztynie, Strażą Miejską w Olsztynie, Aresztem Śledczym w Olsztynie, Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie i Piekarnią Tyrolską

W tym samy dniu, w Mielcu na trasie wyjazdowej na Tarnów (przy stacji Orlen) również zostanie przeprowadzona akcja „Dzień bez mandatu”, organizowana przy udziale Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Grupy Mobilnej WZP z Izby Celnej w Przemyślu i MIVA Polska. Kierowcy, którzy popełnią drobne wykroczenia zamiast mandatu wezmą udział w próbie na symulatorach zderzeń i dachowania, mającym uświadomić, jak ważne jest zapinanie pasów przed podróżą. Kierowcy zostaną pouczeni też przez księdza, który następnie wręczy im „10 przykazań kierowcy”. Przedstawicie MIVA Polska wręczać będą gadżety związane z tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego.

25 lipca (czwartek) br. w dniu Św. Krzysztofa o godz. 7.00 w parafii Ducha Świętego w Mielcu przy ul. Pisarka 16 zostanie odprawiona Msza Św. za polskich kierowców i wszystkich podróżujących. Serdecznie zapraszają: ks. Proboszcz Waldemar Ciosek, ks. Marian Midura i ks. Jerzy Kraśnicki z Krajowego Duszpasterstwa Kierowców.

do pobrania:

Spot radiowy promujący akcję

 © Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu