« wiadomości »

Od 10 lat Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej nie tylko pod względem liczby ofiar śmiertelnych, ale także kosztów, jakie ponosi państwo z powodu tragedii drogowych.

W 2008 r. jedna ofiara wypadku drogowego kosztowała państwo 1,47 mln zł. od 2000 r. ta kwota uległa podwojeniu. Zdaniem Banku Światowego, wypadki drogowe pochłaniają 2 proc. naszego PKB.

Statystyki pokazują, że wśród ofiar wypadków przeważają osoby w przedziale wieku 15 - 45 lat, a 80 proc. z nich to mężczyźni. Tracimy więc najbardziej wydajnych zawodowo członków naszej populacji.

Samodzielna Pracownia Ekonomiki Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wyliczyła, że 1 tys. km autostrady może rocznie pomniejszyć liczbę zabitych na polskich drogach o 200 osób, a rannych o 1300.
Partnerzy fundacji

 

Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"
Wysoka oglądalność Eksperymentu Życie


Prawie sześć milionów widzów obejrzało w niedzielę na antenie TVP 2 pierwszy odcinek filmu z cyklu „Eksperyment Życie” zrealizowanego z udziałem Krzysztofa Hołowczyca w ramach programu ORLEN. Bezpieczne drogi.

Film emitowany był w ramach czterech audycji „Bezpieczne drogi”, poświęconych tego dnia sprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego w okresie powrotów z wakacji. Każde z kilkuminutowych wejść, w których oprócz rozmowy z zaproszonym gościem, kończyło się emisją dwuminutowego filmu „Eksperyment Życie” poświęconego sprawie nadmiernej prędkości w kontekście bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Gościem  jednej z audycji był Krzysztof Hołowczyc, który opowiadał o emocjach związanych z realizacją tego odcinka.

Na stronie www.orlenbezpiecznedrogi.pl został utworzony dział „Eksperyment Życie” , w którym można obejrzeć pierwszy odcinek cyklu i gdzie będą prezentowane kolejne zrealizowane odcinki oraz materiały związane z produkcją cyklu, które nie zostaną wyemitowane w telewizji.
Kolejne emisje filmów Eksperyment Życie na antenie TVP 2 już we wrześniu.

 © Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 www.321internet.pl Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu