« wiadomości »

Od 10 lat Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej nie tylko pod względem liczby ofiar śmiertelnych, ale także kosztów, jakie ponosi państwo z powodu tragedii drogowych.

W 2008 r. jedna ofiara wypadku drogowego kosztowała państwo 1,47 mln zł. od 2000 r. ta kwota uległa podwojeniu. Zdaniem Banku Światowego, wypadki drogowe pochłaniają 2 proc. naszego PKB.

Statystyki pokazują, że wśród ofiar wypadków przeważają osoby w przedziale wieku 15 - 45 lat, a 80 proc. z nich to mężczyźni. Tracimy więc najbardziej wydajnych zawodowo członków naszej populacji.

Samodzielna Pracownia Ekonomiki Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wyliczyła, że 1 tys. km autostrady może rocznie pomniejszyć liczbę zabitych na polskich drogach o 200 osób, a rannych o 1300.
Partnerzy fundacji

 

Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Tarcze Bezpieczeństwa 2010

W tym roku już po raz czwarty wręczono Tarcze Bezpieczeństwa – specjalne wyróżnienia Fundacji dla osób, które mają szczególny wkład w poprawę bezpieczeństwa na drogach Warmii i Mazur. Uroczysta Gala Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego odbyła się 12 listopada, tym razem w Sali Kopernikańskiej olsztyńskiego zamku.

Uroczystość rozpoczął występ członków zespołu Pro Musica Antiqua, który wykonaniem utworów utrzymanych  w nastrojowym charakterze muzyki klasycznej, wprowadził zgromadzonych gości w klimat obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.  Ideę tego święta przybliżył w swoim wystąpieniu prezes Fundacji Kierowca Bezpieczny  Andrzej Kalitowicz. Następnie prezes przedstawił prezentację poświęconą działaniom Fundacji w latach 2004-2010 oraz wpływ tych działań na poprawę bezpieczeństwa drogowego na Warmii i Mazurach.

Tarcze bezpieczeństwa za rok 2010 zostały przyznane osobom i reprezentowanym przez nie instytucjom istotnie zaangażowanym w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pamiątkowe statuetki z rąk fundatora Krzysztofa Hołowczyca otrzymali:

  • Prof. Ryszard Górecki - senator RP,  za skuteczne działania na rzecz rozbudowy dróg, w tym szczególnie drogi krajowej nr 16.
  • Sławomir Mierzwa - Komendant Wojewódzki Policji, za innowacyjne działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa na drogach regionu.
  • Jarosław Matłach - starosta szczycieński, za działania na rzecz rozbudowy dróg i ochronę środowiska naturalnego.
  • Piotr Wiwczarek - zespół Vader, za ścieżkę dźwiękowa do projektu społecznego "Przebacz mi".
  • Mariusz Bojarowicz - dziennikarz Radio Olsztyn, za promowanie tematyki bezpieczeństwa drogowego na antenie radiowej.
  • Alicja Pogorzelska - dyrektor Gimnazjum nr 14 w Olsztynie, za realizację pilotażowego projektu bezpieczeństwa ruchu drogowego w szkole.
  • Radosław Semerak - ratownik medyczny, za ratowanie życia ofiar wypadków drogowych w ekstremalnych sytuacjach.

Podczas gali prezentowana była również wystawa  plakatów MleczkO & Hołowczyc „Bądź bezpiecznym kierowcą” ,promujących rozwagę  i bezpieczeństwo na drodze.

Gala została zorganizowana z pomocą Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

zobacz równierz:

  

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 www.321internet.pl Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu