Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Tarcze Bezpieczeństwa przyznane po raz piąty

Już po raz piąty Fundacja Kierowca Bezpieczny przyznała specjalne nagrody dla zaangażowanych w działania na rzecz bezpieczeństwa drogowego na Warmii i Mazurach. W tym roku statuetki przyznano siedmiu osobom i jednej instytucji.

Gala BRD odbyła się  02 grudnia  2011 r., w sali Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie przy ul. Piłsudskiego 7/9, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Uroczystość uświetnił występ popularnego zespołu „Czerwony tulipan” i wystawa malarstwa wybitnego olsztyńskiego twórcy Jana Pruskiego.

W ubiegłym roku na polskich drogach zginęło prawie 4.000 osób, a blisko 50.000 zostało rannych. Te statystyki, choć od kilku lat obniżające się potwierdzają jednak, że Polska nadal należy do najbardziej niebezpiecznych krajów w Unii Europejskiej.

Miło nam poinformować, że region warmińsko-mazurski został liderem w zakresie poprawy BRD w Polsce. Na przestrzeni ostatnich 10 lat udało się zmniejszyć liczbę ofiar wypadków drogowych o 40 %. Bardziej szczegółowe dane zostały zaprezentowane na Gali przez prezesa Fundacji Andrzeja Kalitowicza (zobacz).

Fundacja „Kierowca Bezpieczny”, jako jedna z najprężniej działających organizacji w zakresie bezpieczeństwa drogowego, prowadzi szereg działań mających na celu ograniczenie liczby wypadków drogowych.

Zarząd Fundacji wraz z jej fundatorem Krzysztofem Hołowczycem  postanowili przyznać, już po raz kolejny osobom i instytucjom istotnie zaangażowanym w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach Warmii i Mazur, szczególne nagrody - „Tarcze Bezpieczeństwa”. Symboliczne statuetki są wyrazem uznania dla autorów skutecznych inicjatyw oraz zachętą do dalszej działalności w tym zakresie.

„Tarcze Bezpieczeństwa 2011” otrzymali:

  • Beata Bublewicz – poseł RP,  za konsekwentne i wielkie zaangażowanie  w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego
  • Zbigniew Włodkowski - poseł RP, za promowanie w działalności publiczno-politycznej  używania odblasków
  • Iwona Pavlović - za aktywny udział w kampaniach społecznych promujących bezpieczeństwo drogowe
  • Prof. dr hab. Mariusz Jędrzejko, za pionierskie badania nad zjawiskiem używania narkotyków i dopalaczy przez kierowców
  • Krzysztof Nałęcz – burmistrz Bartoszyc, za prowadzenie  działań zwiększających bezpieczeństwo drogowe mieszkańców Bartoszyc (wprowadzenie monitoringu, przygotowanie projektu budowy obwodnicy miasta)
  • Robert Zalewski - naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji w Olsztynie, za ogromny wkład kierowanego przez niego wydziału w osiągniecie znaczącej poprawy BRD w regionie.
  • Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego w Olsztynie -  za budowę systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym.
  • Krzysztof Zakrzewski – WM Glass Bartoszyce, za wieloletnie wspieranie kampanii społecznych promujących bezpieczeństwo drogowe

Tegoroczna uroczystość wręczenia „Tarcz Bezpieczeństwa” odbyła się w przeddzień „Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych”, od kilku lat obchodzonego z inicjatywy ONZ.  Dzień ten jest  wyrazem naszej troski o osoby niepełnosprawne, w wielu sytuacjach mające niepełnosprawność nabytą w wyniku wypadku drogowego. Problemowi niepełnosprawności nabytej w wyniku zdarzenia drogowego Fundacja Kierowca Bezpieczny poświęciła projekt społeczny „Przebacz mi”, realizowany w latach 2010 i 2011.

Fundacja Kierowca Bezpieczny jest przekonana, iż właściwym sposobem uczczenia Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, jest wyróżnienie osób, których działania przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa drogowego, co przedkłada się na ograniczenie wzrostu ilości osób niepełnosprawnych w wyniku wypadków drogowych.

zobacz równierz:
 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu