Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Złote Tarcze Bezpieczeństwa rozdane

W czwartek 11 grudnia  w Sali widowiskowej Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbyła się coroczna Gala Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, podczas której już po raz ósmy wręczono Tarcze Bezpieczeństwa.

W tym roku wyjątkowo z okazji jubileuszu 10 lat działalności  Fundacji wręczone zostały specjalne „Złote Tarcze Bezpieczeństwa”. Nagrody trafiły do osób i instytucji istotnie zaangażowanych w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach Warmii i Mazur w ciągu ostatnich 10 lat. To wyraz uznania Fundacji dla prowadzonych przedsięwzięć i zachęta do dalszej działalności w tym zakresie.

Wśród laureatów zorganizowanej przez Fundację uroczystości wręczenia " Złotych Tarcz Bezpieczeństwa" znaleźli się:

Beata Bublewicz - Poseł na Sejm RP, założycielka Fundacji im. Mariana Bublewicza - Za  wieloletnie zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego, za zainicjowanie powstania pierwszego w historii Sejmu Zespołu Parlamentarnego ds. BRD i szczególną aktywność legislacyjną na tym polu oraz za stworzenie  koalicji instytucji, organizacji pozarządowych, firm i osób dla przeprowadzenia aktywności związanych z Dekadą Działań ONZ na rzecz BRD w Polsce i pełnienie funkcji koordynatora Dekady w Polsce.

Brygida Małeć – Dyrektor Zespołu Szkół z Rogóża, w gminie Lidzbark Warmiński – za aktywne wprowadzanie do programu zajęć szkolnych zewnętrznych projektów edukacyjnych podnoszących poziom wiedzy komunikacyjnej wśród dzieci i młodzieży i wieloletnią współpracę z Fundacją Kierowca Bezpieczny.

Danuta Górska – Burmistrz Szczytna – za realizację innowacyjnych projektów poprawiających BRD na terenie gminy Szczytno, w tym za opracowanie koncepcji projektu Centrum Nauki Innopolice.

Fundacja „Krzyś” – Za wieloletnie działania na rzecz trzeźwości za kierownicą, za wdrożenie w Polsce „Akcji Krzyś – trzeźwy i życzliwy kierowca” oraz koordynację w Polsce akcji „Europejska Noc Bez Wypadków”.

Michelin Polska S.A. – za trwałe, wieloletnie zaangażowanie w poprawę BRD na Warmii i Mazurach, w Polsce i na świecie, m.in. za wkład w działania GRSP oraz za zorganizowanie akcji „Złote Zasady Michelin” i „Ciśnienie pod kontrolą”.

Ks. dr Marian Midura – Krajowy Duszpasterz Kierowców, za zainicjowanie zaangażowania Kościoła Rzymsko-Katolickiego w Polsce w proces poprawy BRD oraz wieloletnią, osobistą aktywność w tym zakresie. Za ustanowienie, wspólnie z Krzysztofem Hołowczycem, 25 lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy.

Mirosław  Nicewicz – Dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie, za osobisty wkład w rozwój infrastruktury drogowej na Warmii i Mazurach, za stworzenie wspólnie z Fundacją Kierowca Bezpieczny unikatowego systemu mediacji społecznych wokół planowanych inwestycji drogowych.

Prof. dr hab. Małgorzata Przybysz-Zaremba – profesor nadz. Akademii Himanistycznej w Pułtusku, ekspert Fundacji – za wkład naukowy w poznanie mechanizmów wpływu uzależnień na bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz za aktywną, wieloletnią współpracę z Fundacją

Maciej Wisławski - pilot rajdowy, dziennikarz, ekspert Fundacji – za propagowanie w mediach problematyki BRD oraz osobiste zaangażowanie w działania Fundacji Kierowca Bezpieczny.

Mł. insp. Robert Zalewski - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie – za ogromny wkład pracy w olsztyńskiej drogówce i osobiste poświęcenie i pasję włożone w poprawę BRD na Warmii i Mazurach. Za zainicjowanie akcji „Mój wybór.Życie" oraz aktywną współpracę w Fundacją Kierowca Bezpieczny.

Galę rozpoczęła się przemówieniem Fundatora Krzysztofa Hołowczyca, który podsumował stan bezpieczeństwa na polskich drogach. Następnie goście obejrzeli prowadzoną przez Prezesa Fundacji, Andrzeja Kalitowicza, prezentację największych akcji współorganizowanych przez Fundację w ciągu minionych 10 lat. Omówione zostały mi.in. takie działania jak: „Orlen Bezpieczne Drogi”, „3, 2, 1 Internet”, ”Europejska Noc Bez Wypadku”, „Ten D by Night”, „Bezpieczne Wakacje”, „Trzeźwo myślę, trzeźwo jeżdżę”, „Bezpieczny Przejazd Zależy Także Od Ciebie”, „Wrzuć Na Luz- Jedziesz Na Wakacje”

W foyer sali widowiskowej goście mieli okazję podziwiać wystawę fotograficzna Joanny Barchetto pt. „Zaklinacza koni mechanicznych”. Galę uświetnił także występ Cezarego Makiewicza.

Sponsorem Gali Bezpieczeństwa była Grupa DBK.
Partnerami medialnymi Gali byli: TVP Olsztyn i Radio Olsztyn

 

 

 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu