« wiadomości »

Od 10 lat Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej nie tylko pod względem liczby ofiar śmiertelnych, ale także kosztów, jakie ponosi państwo z powodu tragedii drogowych.

W 2008 r. jedna ofiara wypadku drogowego kosztowała państwo 1,47 mln zł. od 2000 r. ta kwota uległa podwojeniu. Zdaniem Banku Światowego, wypadki drogowe pochłaniają 2 proc. naszego PKB.

Statystyki pokazują, że wśród ofiar wypadków przeważają osoby w przedziale wieku 15 - 45 lat, a 80 proc. z nich to mężczyźni. Tracimy więc najbardziej wydajnych zawodowo członków naszej populacji.

Samodzielna Pracownia Ekonomiki Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wyliczyła, że 1 tys. km autostrady może rocznie pomniejszyć liczbę zabitych na polskich drogach o 200 osób, a rannych o 1300.
Partnerzy fundacji

 

Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"
Medal „Najlepszy z Najlepszych” dla Fundacji „Kierowca Bezpieczny”

W Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie odbyła się IV edycja Gali „Najlepsi z Najlepszych”, organizowana przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacka Protasa. Medale „Najlepszy z Najlepszych” przyznawane są osobom, organizacjom i firmom z Warmii i Mazur, którzy swoją działalnością przyczyniają się do promowania tego regionu w kraju i zagranicą.

Kapituła Konkursu przyznała nagrodę Fundacji „Kierowca Bezpieczny” za całokształt działalności na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego prowadzonej w regionie warmińsko-mazurskim oraz za promowanie regionu w Europie. Organizatorzy docenili wyróżnienie Komisji Europejskiej przyznane Fundacji za skuteczne i innowacyjne kampanie społeczne, w tym akcje „Trzeźwo myślę – trzeźwo jeżdżę”, „Bezpieczny przejazd zależy od Ciebie” oraz „Orlen. Bezpieczne Drogi”.

Fundacja „Kierowca Bezpieczny” została uhonorowana pamiątkowym medalem oraz wpisem do Księgi „Najlepszy z Najlepszych”. Nagrodę z rąk Marszałka odebrali Krzysztof Hołowczyc, założyciel Fundacji oraz jej prezes Andrzej Kalitowicz. Podczas uroczystości został wyświetlony parominutowy film ukazujący dotychczasowe działania Fundacji.© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 www.321internet.pl Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu