« wiadomości »

Od 10 lat Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej nie tylko pod względem liczby ofiar śmiertelnych, ale także kosztów, jakie ponosi państwo z powodu tragedii drogowych.

W 2008 r. jedna ofiara wypadku drogowego kosztowała państwo 1,47 mln zł. od 2000 r. ta kwota uległa podwojeniu. Zdaniem Banku Światowego, wypadki drogowe pochłaniają 2 proc. naszego PKB.

Statystyki pokazują, że wśród ofiar wypadków przeważają osoby w przedziale wieku 15 - 45 lat, a 80 proc. z nich to mężczyźni. Tracimy więc najbardziej wydajnych zawodowo członków naszej populacji.

Samodzielna Pracownia Ekonomiki Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wyliczyła, że 1 tys. km autostrady może rocznie pomniejszyć liczbę zabitych na polskich drogach o 200 osób, a rannych o 1300.
Partnerzy fundacji

 

Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Piknik bezpieczeństwa w Płocku

14 września 2008 roku na Rynku starego miasta w Płocku odbył się piknik pod hasłem „Trzeźwi na drodze”. Mieszkańcy Płocka wraz z rodzinami aktywnie uczestniczyli w zabawach i konkursach związanych z tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nie zabrakło też muzyki i licznych atrakcji.

Mimo chłodnego dnia na piknik przybyło kilkaset osób wraz z całymi rodzinami. Dzieci miały pełną swobodę i mogły zwiedzić wnętrze wozu bojowego, radiowozu czy posiedzieć na prawdziwym policyjnym motocyklu. Przeprowadzono kilka konkursów rysunkowych i sprawnościowych. 30 dzieci mogło zdać swój egzamin na kartę rowerową. Przeprowadzony przez policję pokaz tresury psów policyjnych wzbudził wśród uczestników wielki entuzjazm.

Fundacja Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny” zaprezentowała podczas pikniku wystawę „Mleczko & Hołowczyc”, propagującą podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz prawidłowe postawy użytkowników dróg. Dodatkową atrakcją pikniku były koncerty zespołów EVEN oraz MIĘTA, a także występy debiutujących piosenkarzy z Domu Kultury w Płocku.

Piknik zorganizowany został przez dziennik Polska, tygodnik Nasze Miasto, Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu i Komendę Miejską Policji w Płocku. Jednym z partnerów akcji była Fundacja „Kierowca Bezpieczny”.
© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 www.321internet.pl Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu