« wiadomości »

Od 10 lat Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej nie tylko pod względem liczby ofiar śmiertelnych, ale także kosztów, jakie ponosi państwo z powodu tragedii drogowych.

W 2008 r. jedna ofiara wypadku drogowego kosztowała państwo 1,47 mln zł. od 2000 r. ta kwota uległa podwojeniu. Zdaniem Banku Światowego, wypadki drogowe pochłaniają 2 proc. naszego PKB.

Statystyki pokazują, że wśród ofiar wypadków przeważają osoby w przedziale wieku 15 - 45 lat, a 80 proc. z nich to mężczyźni. Tracimy więc najbardziej wydajnych zawodowo członków naszej populacji.

Samodzielna Pracownia Ekonomiki Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wyliczyła, że 1 tys. km autostrady może rocznie pomniejszyć liczbę zabitych na polskich drogach o 200 osób, a rannych o 1300.
Partnerzy fundacji

 

Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Fundacja na pikniku MSWiA

Konferencją prasową w Pałacu Mostowskich oraz rodzinnym piknikiem na Polach Mokotowskich  zainaugurowano w Warszawie ogólnopolską akcję "Rowerem bezpiecznie do celu". Fundacja Kierowca Bezpieczny udostępniła uczestnikom pikniku Symulator Bezpiecznej Jazdy ze specjalnie przygotowanymi na potrzeby imprezy wirtualnymi trasami.

Głównymi organizatorami imprezy byli: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komenda Główna Policji. Kolejną już edycję kampanii uroczyście zainaugurowali  w Warszawie m.in. min. Adam Rapacki oraz komendant główny gen. insp. Andrzej Matejuk. Celem kampanii było podniesienia świadomości rowerzystów na temat zagrożeń, z którymi spotkają się na drogach oraz wyrobienia nawyku poszanowania przepisów prawa o ruchu drogowym. Jako priorytet uznano zwrócenie uwagi rowerzystom na fakt, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych.

Dzięki Symulatorowi Bezpiecznej Jazdy zaprezentowanemu przez zespół Fundacji „Kierowca Bezpieczny”, rowerzyści mogli sprawdzić jaka jest widoczność na drogę z perspektywy kierowcy prowadzącego samochód i jak bardzo ważne dla ich bezpieczeństwa i bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego jest odpowiednie wyposażenie oraz oznakowanie roweru na którym się poruszają. Podczas prób na symulatorze dochodziło do wielu kolizji i wypadków, których głównymi przyczynami była nadmierna prędkość lub błędna ocena sytuacji na drodze. Na szczęście wszystkie wypadki miały miejsce w warunkach wirtualnych, a ich uczestnicy mogli w poczuciu bezpieczeństwa analizować swoje błędy, aby nabytą wiedzę wykorzystać w przyszłości podczas prawdziwych sytuacji na drodze.

Pogoda niestety w Warszawie nie dopisała, nad miastem przeszła ulewna burza, ale zabawa była udana. Na wszystkich zainteresowanych czekały różne atrakcje: miasteczko rowerowe, sprzęt policyjny. Na miejscu można także było zdawać egzamin na kartę rowerową, a Ci, którzy przyjechali do parku na rowerach, mogli je doposażyć w niezbędne elementy odblaskowe rozdawane przez policjantów.

 


 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 www.321internet.pl Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu