Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"
Fundacja na SGH podczas "Dni Motoryzacji"

W dniach 23-27 kwietnia 2012r. na terenie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się impreza zorganizowana przez NZS SGH o nazwie "Dni Motoryzacji".

W trakcie pięciu dni, warszawscy studenci mieli okazje wziąć udział w warsztatach oraz wykładach traktujących o motoryzacji, prowadzonych przez znane osoby ze świata mediów i biznesu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Fundacji Kierowca Bezpieczny.

Dni Motoryzacji to projekt stworzony przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Szkoły Głównej Handlowej, którego celem jest dostarczenie walorów merytorycznych oraz stworzenie możliwości poszerzenia wiedzy nt. motoryzacji oraz budowanie świadomości studentów jako kierowców. W czasie warsztatów poruszane są m.in. tematy z zakresu bezpiecznej jazdy, prowadzenia pojazdów w niebezpiecznych warunkach, najnowszych rozwiązań w dziedzinie motoryzacji, motosportu oraz wiele innych.

Symulacje przygotowane na potrzeby "Dni Motoryzacji" przez Fundację "Kierowca Bezpieczny" miały na celu zobrazowanie uczestnikom imprezy nietypowych sytuacji drogowych, które są najczęściej przyczynami wypadków drogowych oraz określenie sposobów na ich skuteczne uniknięcie. Studenci mieli również okazję przekonać się jak alkohol i narkotyki upośledzają motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową i jak bardzo niebezpieczne mogą się stać w połączeniu z prowadzeniem pojazdów mechanicznych.

Tegoroczna edycja imprezy cieszyła się dużą popularnością wśród żaków. Tak dobrą frekwencję zapewniły przede wszystkim niezliczona ilość atrakcji jak również zaproszeni goście wśród których znaleźli się m.in. Adam Kornacki - dziennikarz motoryzacyjny, producent i prezenter w telewizji TVN Turbo, Jakub Przygoński - motocyklista Orlen Teamu, uczestnik Rajdu Dakar, Szymon Sołtysik - dziennikarz motoryzacyjny, redaktor naczelny polskiej edycji czasopisma "Top Gear". 

 

 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu