« wiadomości »

Od 10 lat Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej nie tylko pod względem liczby ofiar śmiertelnych, ale także kosztów, jakie ponosi państwo z powodu tragedii drogowych.

W 2008 r. jedna ofiara wypadku drogowego kosztowała państwo 1,47 mln zł. od 2000 r. ta kwota uległa podwojeniu. Zdaniem Banku Światowego, wypadki drogowe pochłaniają 2 proc. naszego PKB.

Statystyki pokazują, że wśród ofiar wypadków przeważają osoby w przedziale wieku 15 - 45 lat, a 80 proc. z nich to mężczyźni. Tracimy więc najbardziej wydajnych zawodowo członków naszej populacji.

Samodzielna Pracownia Ekonomiki Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wyliczyła, że 1 tys. km autostrady może rocznie pomniejszyć liczbę zabitych na polskich drogach o 200 osób, a rannych o 1300.
Partnerzy fundacji

 

Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"
Ten D by Night w Gnieźnie

Fundacja Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny” przeprowadziła kolejną odsłonę międzynarodowej akcji Ten D by Night. Tym razem,  o tym jak zmienia się czas reakcji za kierownicą pod wpływem alkoholu i narkotyków, mogli przekonać się młodzi ludzie w dyskotece Nest w Gnieźnie. Działania Fundacji odbyły się w ramach programu „W drogę bez promili” organizowanego przez Biuro Senatorskie Senatora Piotra Gruszczyńskiego. Patronem tej akcji jest Krzysztof Hołowczyc.

Podczas dyskotek w klubie NEST w dniach 12-15 marca ponad 200 osób sprawdziło czas reakcji na symulatorze, poddało się testowi na obecność narkotyków oraz sprawdziło zawartość alkoholu we krwi. Uczestnicy zabawy mogli zdobyć wiedzę na temat działań Fundacji „Kierowca Bezpieczny” oraz zapoznać się z celami akcji Ten D by Night. Każdy z uczestników badania otrzymał specjalny gadżet, wyniki  testów oraz informacje o niebezpieczeństwach związanych z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu i narkotyków.

W ramach kampanii „W drogę bez promili” w Gnieźnieńskich szkołach odbywają się spotkania na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, podczas których emitowany jest film Eksperyment, z komentarzem Krzysztofa Hołowczyca.

Więcej o programie TEN D by Night można przeczytać na stronie internetowej www.tendbynight.eu, a o gnieźnieńskiej akcji „W drogę bez promili” na stronie www.wdrogebezpromili.pl.

Zapraszamy też do obejrzenia relacji, przygotowanych przez tv.gniezno.pl:

 


© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 www.321internet.pl Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu