« wiadomości »

Od 10 lat Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej nie tylko pod względem liczby ofiar śmiertelnych, ale także kosztów, jakie ponosi państwo z powodu tragedii drogowych.

W 2008 r. jedna ofiara wypadku drogowego kosztowała państwo 1,47 mln zł. od 2000 r. ta kwota uległa podwojeniu. Zdaniem Banku Światowego, wypadki drogowe pochłaniają 2 proc. naszego PKB.

Statystyki pokazują, że wśród ofiar wypadków przeważają osoby w przedziale wieku 15 - 45 lat, a 80 proc. z nich to mężczyźni. Tracimy więc najbardziej wydajnych zawodowo członków naszej populacji.

Samodzielna Pracownia Ekonomiki Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wyliczyła, że 1 tys. km autostrady może rocznie pomniejszyć liczbę zabitych na polskich drogach o 200 osób, a rannych o 1300.
Partnerzy fundacji

 

Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"
Spotkanie partnerów programu Ten D by Night

W dniach 10-14 grudnia w Turynie odbyło się kolejne spotkanie przygotowujące do realizacji projektu Ten D by Night, którego Fundacja „Kierowca Bezpieczny” jest partnerem na terytorium Polski. Podczas warsztatów zaprezentowano symulator reakcji czasu, dzięki któremu można zbadać wpływ szybkości reakcji na bezpieczeństwo. Symulator będzie jednym z elementów akcji, która będzie prowadzona w przyszłym roku w miejscach rozrywki i dyskotekach.

Symulator wiernie oddaje warunki panujące w samochodzie i na drodze. Panoramiczny ekran oraz doskonała grafika powodują, że w symulatorze można poczuć się jak podczas jazdy samochodem.

Ten D by Night to międzynarodowy projekt, którego celem jest zwiększenie świadomości, wśród młodych Europejczyków,  zagrożeń wynikających z jazdy samochodem lub motocyklem po alkoholu i narkotykach. Umieszczenie  punktów informacyjnych i testowych programu w miejscach rozrywki pozwoli młodym uczestniczyć w kilku CAŁKOWICE ANONIMOWYCH testach.

Strategicznym celem projektu Ten D jest zdefiniowanie i znalezienie europejskich rozwiązań w celu zmniejszenia liczby wypadków samochodowych, spowodowanych tzw. syndromem dyskotekowym, zwłaszcza tych z udziałem młodych ludzi, które mają miejsce podczas weekendów i są powiązane z wcześniejszym piciem alkoholu i zażyciem narkotyków.

Program jest realizowany w siedmiu krajach na terenie Europy. Przy opracowaniu założeń programu pracowały między innymi Uniwersytet w Turynie oraz w Rydze, a także organizacje zajmujące się bezpieczeństwem ruchu drogowego w tym Fundacja „Kierowca Bezpieczny”. 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 www.321internet.pl Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu