Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

25 lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy

25 lipca 2009 r., obchodzony był Ogólnopolski  Dzień Bezpiecznego Kierowcy. W całym kraju patrole policjantów kontrolowały kierowców, którzy za popełnienie drobnych wykroczeń nie byli karani mandatami, lecz przede wszystkim pouczani. Zatrzymani otrzymywali gadżety oraz ulotki związane z bezpieczeństwem na drogach. Dzień Św. Krzysztofa – patrona kierowców, był doskonałą okazją do tego, aby przypomnieć kierowcom o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.

Podobnie jak w roku ubiegłym w Warszawie na rondzie im. Romana Dmowskiego przeprowadzono akcję "Dzień bez mandatu". Zatrzymywani kierowcy najczęściej ze zdziwieniem reagowali na kontrole drogowe przeprowadzone przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, Komendy Stołecznej Policji w towarzystwie osoby duchownej.  Tym razem zatrzymania kończyły się pouczeniem, ale nie jak zazwyczaj udzielanym przez policjantów, a przez ks. dr Mariana Midurę, Krajowego Duszpasterza Kierowców, który po indywidualnej rozmowie wręczał każdemu z zatrzymanych  "10 przykazań kierowcy". Wszyscy zatrzymani mieli okazje przekonać się na własnej skórze o tym jak bardzo niebezpieczne może stać się podróżowanie samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwam, po teście na symulatorze zderzeń, który został udostępniony specjalnie na tę okazję przez Instytut Transportu Samochodowego. Przedstawiciele Fundacji „Kierowca Bezpieczny” wręczali kierowcom gadżety związane z bezpieczeństwem, jak również ulotki informujące o konsekwencjach prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu, przygotowane przez partnera obchodów Dnia Bezpiecznego Kierowcy – Grupę Żywiec S.A.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród kierowców oraz przedstawicieli mediów. Gośćmi specjalnymi działań na rondzie byli motocykliści ORLEN Teamu: Jakub Przygoński, Jacek Czachor oraz Marek Dąbrowski. Zawodnicy chętnie rozmawiali z mediami oraz uczestnikami akcji o tym, jak bezpiecznie poruszać się motocyklami po drogach. Dla części zatrzymanych kierowców spotkanie z najlepszymi motocyklistami w Polsce było niezapomnianym przeżyciem.

W tym roku akcja "Dzień bez mandatu" została rozszerzona o województwa warmińsko-mazurskie, pomorskie, kujawsko pomorskie, dolnośląskie i  podkarpackie. W akcję zaangażowały się policja, izby celne oraz parafie wojskowe. Jeszcze do końca tego tygodnia kierowcy poruszający się po polskich drogach będą mogli spotkać się z sytuacją, że w ramach prowadzonej akcji za drobne wykroczenia nie będą karani mandatami, lecz pouczani przez funkcjonariuszy policji.

Zobacz też:

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu