Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Ruszył program odpowiedzialności społecznej "ZARYCZ DLA ŻYCIA"

1 lipca został zainaugurowany międzynarodowy program odpowiedzialności społecznej "Roar for Life" czyli "Zarycz dla Życia". Inicjatorem programu jest zespół Formuły 1 Williams Martini Racing, a współorganizatorem polskiej edycji programu jest Fundacja Kierowca Bezpieczny.

O programie

Zarycz dla życia, to program odpowiedzialności społecznej, którego celem jest kreowanie odpowiedzialnych i bezpiecznych zachowań związanych z prowadzeniem samochodu. Program ma za zadanie wpłynąć na postawy młodych ludzi tak, aby zanim wsiądą do samochodu podjęli odpowiedzialną i świadomą decyzję. Piłeś nie jedz! Projekt "Zarycz dla życia" powstaje przy współpracy z Fundacją Krzysztofa Hołowczyca – Kierowca Bezpieczny.  Oficjalnymi partnerami #zaryczdlazycia są Williams Martini Racing i CERTEN. Swoje poparcie dla akcji zgłosili m.in. Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny, Martin Kaczmarski, Rafał Sonik i wiele innych znanych osobistości.

www.zaryczdlazycia.pl
#zaryczdlazycia
#roarforlife

Skąd pomysł?

W 2014 r. nietrzeźwi użytkownicy dróg uczestniczyli w 3522 wypadkach. Około 6 % ogólnej liczby wypadków w Polsce jest spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców.

Dzięki programowi ROAR FOR LIFE / ZARYCZ DLA ZYCIA, angażującemu gwiazdy i osoby ważne społecznie, chcemy promować przesłanie "Bądż odpowiedzialny- nigdy nie prowadź po alkoholu" Program prowadzony jest w 4 krajach i wspierany przez lokalnych partnerów i ambasadorów.

Idea programu

Kierowcy Williams Martini Racing Team – Felippe Massa, Valteri Bottas, Susie Wolff i inne słynne osoby takie jak Ben Collins (Stig z popularnego programu BBC - Top Gear) rzucają wyzwanie Europie Wschodniej, aby zebrać 150 tysięcy ryków imitujących dźwięk silnika wyścigowego, po to aby zwrócić uwagę na bezpieczne prowadzenie samochodu. Mamy tylko 100 dni na zebranie 150 000 ryków, dzięki czemu 120 tys. dolarów w Europie Wschodniej zostanie przekazane na lokalne Fundacje wspierające świadomość odpowiedzialnej jazdy samochodem.

W Polsce 150 000 złotych trafi do Fundacji Krzysztofa Hołowczyca - Kierowca Bezpieczny. Środki zebrane w kampanii zostaną przekazane na zakup 30 000 alkotestów i organizacje Europejskiej Nocy Bez Wypadków. W październiku 2015 odbędzie się już 12 edycja akcji. Każdy, kto podejmie wyzwanie i zaryczy dla życia otrzyma m.in. alkotest Certen.

Uczestnicy projektu

Uczestnicy programu nominują do udziału nie tylko swoich znanych przyjaciół, ale także Was, ponieważ każdy może wziąć udział w akcji i powiedzieć "piłeś, nie jedź, powiedz stop pijanym kierowcom". Ważne jest, aby jak najwięcej osób zaangażowało się w akcję, a idea "Zarycz dla życia" trafiła do jak największej grupy kierowców i przekonała ich do podejmowania odpowiedzialnych decyzji.  Znajdziecie nas m.in. na Rajdzie Polski w Mikołajkach, rajdzie Baja Poland oraz wielu innych imprezach. Szukajcie naszych Teamów  i zaryczcie dla życia! Nominujcie kolejne osoby do udziału w programie.

Konferencja prasowa

23. czerwca na Autodromie Automobilklubu Polski na warszawskim Bemowie odbyła się konferencja prasowa poświęcona założeniom programu "Zarycz dla Życia" oraz planom jego realizacji w Polsce. Przedstawiono osoby oraz firmy zaangażowane w jego realizację. Uczestnicy konferencji mieli też okazję osobiście wziąć udział w programie nagrywając własne "ryki" imitujące odgłosy bolidu Formuły 1. Szczególne zainteresowanie zgromadzonych mediów towarzyszyło zastosowaniu jednorazowych alkotestów Certen, które będą rozdawane uczestnikom projektu.

 

 

Zarycz dla Życia

 

 

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu