Poprzenia strona...
Wiadomości


Akcja „Krzyś"


    Pod hasłem "Jak prowadzę to nie piję i dlatego jeszcze żyję" rozpoczyna się dwuletnia kampania na rzecz trzeźwości kierowców "Krzyś". Organizuje ją - pod egidą Komisji Europejskiej - stowarzyszenie MIVA Polska wspólnie z fundacją Krzysztofa Hołowczyca "Kierowca Bezpieczny". Akcja ma uświadomić wszystkim, że za kierownicą trzeba być trzeźwym.

    Organizator akcji ks. Marian Midura, dyrektor MIVA Polska wyjaśnił proste zasady Ogólnopolskiej Akcji Pomocy Kierowcom "Krzyś". Jest to propozycja, aby przed uroczystościami, na których będzie podawany alkohol, dokonać wyboru "Krzysia", czyli osoby, która powstrzyma się od spożywania alkoholu, aby dowieść bezpiecznie uczestników uroczystości do domu.

    Promotorem i współorganizatorem akcji jest Krzysztof Hołowczyc wraz z Fundacją „Kierowca Bezpieczny", który jeszcze na długo przed oficjalnym rozpoczęciem akcji wziął udział w wielu spotkaniach i imprezach promujących zasady akcji „Krzyś".

    MIVA Polska rozprowadza znaczek, zaprojektowany przez Andrzeja Mleczkę - przedstawia on człowieka z samochodem na barkach. Na samochodzie widnieje napis: Krzyś.

    Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji w Warszawie tłumaczył, że organizatorzy pragną, aby nikt nie zachęcał do picia alkoholu osoby, która ma taki znaczek. - Nie mamy się czym chwalić - podkreślił. Przypomniał, że co roku w Polsce zatrzymywanych jest 180 tys. kierowców w stanie nietrzeźwym.

    Michał Kopecki, prezes Fundacji "Krzyś" poinformował, że inicjatorzy akcji chcą, aby przed każdą dużą imprezą - festynem, zabawą, piknikiem - organizatorzy zachęcali, aby rodziny i grupy przyjaciół wybierali swojego "Krzysia". Ks. Midura zapewniał, że modlitwa do św. Krzysztofa, patrona podróżnych, chroni osoby, jadące samochodem, gdyż jest zobowiązaniem kierowcy do "współpracy" ze świętym.

    Konferencja prasowa, która odbyła się w klasztorze ojców redemptorystów była poprzedzona otwarciem wystawy "Bądź bezpiecznym kierowcą" z rysunkami Andrzeja Mleczki i radami Krzysztofa Hołowczyca.

>>Spot radiowy - Akcja Krzyś<<Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu