Poprzenia strona...
Wiadomości


Bezpieczna droga do szkoły


W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" odbył się cykl spotkań Krzysztofa Hołowczyca z młodzieżą ze szkół podstawowych. Spotkania te były jednocześnie zakończeniem konkursów prac plastycznych i literackich o tematyce związanej z bezpieczeństwem na drodze.

6 października w Publicznej Szkole Podstawowej w Skarszewach w spotkaniu z Krzysztofem wzięło udział ponad 400 uczniów oraz nauczycieli i zaproszonych gości. Oprócz porad i przestróg Hołka uczniowie wysłuchali również prelekcji Krajowego Duszpasterza Kierowców, ks. Mariana Midury. Dzieci bardzo starannie przygotowały się do przyjęcia gości. Zadbały o odpowiedni wystrój sali gimnastycznej, gdzie odbywało się spotkanie. Wywieszone zostały rysunki o tematyce bezpieczeństwa na drogach, przygotowano wiele rekwizytów kojarzących się z ruchem drogowym: znaki, tablice itp. oraz wizerunek św. Krzysztofa, patrona kierowców.

Na Krzysztofa czekała jeszcze jedna niespodzianka - tort z wizerunkiem samochodu kształcie samochodu.

Dzieci miały możliwość porozmawiania z Mistrzem Europy nie tylko o bezpieczeństwie, miały również wiele pytań dotyczących jego kariery sportowej. Był także czas na pamiątkowe zdjęcia i autografy.

W tym samym dniu odbyło się kolejne spotkanie z tego cyklu w Szkole Podstawowej w Starych Polaszkach. Popularny Hołek uświadamiał uczniów, że bezpieczeństwo na drodze zależy nie tylko od kierowców, ale również od nich, jako pieszych uczestników ruchu drogowego. Dużo uwagi poświęcił zapinaniu pasów bezpieczeństwa oraz konieczności używania kasku podczas jazdy na rowerze. Spotkanie było wielkim przeżyciem dla licznie zgromadzonej młodzieży. Dzieci opowiadały po spotkaniu, że wiele dowiedziały się o bezpieczeństwie i sposobie zachowania na drodze.

Miesiąc później, 16 listopada w Mrokowie pod Warszawą w Zespole Szkół Publicznych im. Marii Konopnickiej, został rozstrzygnięty konkurs plastyczno - literacki na temat:

1 "Bezpieczna droga do mojej szkoły"

2 "Gdybyś obudził się rano jako wójt gminy, co zmieniłbyś, aby Twoja droga do szkoły była bardziej bezpieczna". Gościem honorowym był Krzysztof Hołowczyc, który wygłosił prelekcję oraz odpowiadał na pytania uczniów. Dzieci bardzo cieszyły się z tej wizyty, a wspólne zdjęcia i autografy będą cenną pamiątką. Po odczytaniu wyników konkursu i rozdaniu nagród, przyszedł czas na specjalną niespodziankę - wspólny wyjazd na tor kartingowy, gdzie zostały rozegrane zawody o puchary za trzy pierwsze miejsca.

© Fundacja "Kierowca Bezpieczny"


Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu